salariatii introdusi, imi apar pe amandoua firmele

Mesaj
Autor
rusd236
Mesaje: 3
Membru din: Sâm Mar 11, 2017 11:47 am

salariatii introdusi, imi apar pe amandoua firmele

#1 Mesaj de rusd236 »

am format 2 societati pe saga si am introdus 2 angajati pe una dintre ele pe la inceputul lui martie, acum cand am vrut sa introduc si pe cealalta societate angajatii am vazut ca imi apar si aici acei slariati care i-am introdus pe cealalta societate si daca am sters unul din ei cand m-am dus pe cealalta mi l-a sters si de acolo. intrebarea mea e: nu am facut eu ceva bine ? sau ce se intampla ?

paturcai
Mesaje: 8076
Membru din: Mie Feb 07, 2007 12:00 am

Re: salariatii introdusi, imi apar pe amandoua firmele

#2 Mesaj de paturcai »

Atentie la cum selectati societatile/entitatile create.
ESTE IMPOSIBIL CA datele introduse sa se "plimbe" de la o firma la alta.
Credeti in chestia asta?!
Eu - mai degraba - as presupune ca va folositi de niste facilitati si nu stiti unde lucrati cand lucrati. Fara suparare!

Sfat prietenesc: cand deschideti SAGA alegeti din fereastra in care va apare numele societilo/entitatilor create numele firmei in care doriti sa lucrati.
Al doilea sfat: in coltul ecranului (cand SAGA este deschisa) va apare numele firmei (de exemplu: SC BIBI srl - ADMIN) si dupa liniuta va fi cuvantul ADMIN (de la administrator). Verificati INTOTDEAUNA cand introduceti sau lucrati date daca in coltul din stanga sus este firma la care lucrati.
Al treilea sfat: nu ACTIVATI ca numele firmelor/entitatilor sa apara pe ecranul de lucru pentru ca fara sa vreti dati click cu mouseul si va duceti in cealalta enitate.
Credeti-ma ca lucrez de ceva timp cu SAGA (din 2007) si niciodata nu mi s-a intamplat asa ceva. Am mai auzit astfel de "situatii" si s-au dovedit ca fiind rezultatul actiunilor gresite ale utilizatorului.
Chiar daca va suparati prefer sa va spun adevarul.
Am vazut viitorul. Nu mi-l permit!

rusd236
Mesaje: 3
Membru din: Sâm Mar 11, 2017 11:47 am

Re: salariatii introdusi, imi apar pe amandoua firmele

#3 Mesaj de rusd236 »

nu ma supar , vreau sa vad unde am gresit, am auzit din mai multe parti ca saga este super ok, dar inca nu ma-m familiarizat cu el. o sa mai caut sa vad ce setari am facut sau unde am gresit ca nu imi dau seama inca , multumesc de raspuns

paturcai
Mesaje: 8076
Membru din: Mie Feb 07, 2007 12:00 am

Re: salariatii introdusi, imi apar pe amandoua firmele

#4 Mesaj de paturcai »

SAGA este super OK cu urmatoarea conditie: sa respectam pasii si felul de operare pe care ni l-a indicat producatorul.
Veti descoperi ca este mai mult de OK.
Am vazut viitorul. Nu mi-l permit!

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8249
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: salariatii introdusi, imi apar pe amandoua firmele

#5 Mesaj de herganiec »

vezi sa nu fii lucrat pe 2 firme deschide deodata... ? poate le-ai deschis si apoi le-ai pus in bară jos.. ?
Lucreaza DOAR pe o firmă apoi o inchizi si te muti pe alta.
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

paturcai
Mesaje: 8076
Membru din: Mie Feb 07, 2007 12:00 am

Re: salariatii introdusi, imi apar pe amandoua firmele

#6 Mesaj de paturcai »

Buna si utila observatie!
Am vazut viitorul. Nu mi-l permit!

Scrie răspuns