eroare D112

Mesaj
Autor
benning2003
Mesaje: 5
Membru din: Joi Oct 03, 2013 8:15 am

eroare D112

#1 Mesaj de benning2003 »

De la ultima actualizare a D112 din Luna aprilie apare urmatoare eroare la generarea D112 la toti angajatii care au concediu fara plata in conditiile in care orele lucratoare sunt corecte, ati patit asa ceva?

EROARE - Ore suspendate in luna + Ore lucrate efectiv in luna > Numar zile lucratoare in luna * Ore norma zilnica contract (S19)!

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25996
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: eroare D112

#2 Mesaj de tomac »

Nu ați introdus corect concediul fără plată. Nu e nici o problemă în program sau declarație cu acest tip de concediu.
Concediul fără plată se introduce în Operații - State salarii - apăsând butonul "Concedii" în pagina "Concedii de odihnă/fără plată/Suspendări".
Fie selectați salariatul din listă, fie, poziționat pe numele salariatului apăsați butonul "Concedii" apoi selectați corect tipul de concediu și perioada.
Confirmați înlocuirea timpului lucrat sau apăsați butonul "Actualizare date" înainte de a valida. În ecranul de generare a D112 actualizați datele înainte de a genera pdf.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

benning2003
Mesaje: 5
Membru din: Joi Oct 03, 2013 8:15 am

Re: eroare D112

#3 Mesaj de benning2003 »

concediu fara plata a fost introdus in Operatii-State salarii- Concedii de odihna/fara plata /suspendarii.

Am reincercat si la alti angajati si imi apare aceeasi eroare .

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24178
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: eroare D112

#4 Mesaj de balazse »

Pentru BenninG2003
Mergi la statul de plata si devalideaza statul, dupa care apesi pe "actualizare date", in mod normal aici o sa iti apara un mesaj de avertizare referitor la corectarea timpului lucrat, iar aici apesi pe "da".
Dupa aceasta modificare, mergi la D.112, dar inainte sa il generezi apesi pe "actualizare date".
Vezi acum daca mai ai probleme.

Scrie răspuns