modificare elemente CIM

Mesaj
Autor
staicud
Mesaje: 4
Membru din: Joi Ian 05, 2006 12:00 am

modificare elemente CIM

#1 Mesaj de staicud »

saga - revisal . neconcordanta modificare elemente contr munca.
In urma cu 4 zile am avut control ITM. Nu a lipsit mult sa incasez o frumoasa amenda.
1_ In data de 15.08.2015 am operat o inregistrare de contr_ nr 137_ pe numele de Anghelescu Oana. Acest contr a incetat in data de 12.10.2015. Ulterior aceasta domnisoara a devenit doamna Hasegawa. In data de 23.11.2016 am inregistrat contr de munca cu nr 235 pe numele de Hasegawa. In extrasul de revisal de la itm apare doar Anghelescu Oana cu 2 contr. 137 inchis si 235 activ. Numele de Hasegawa nu exista .
2_ Situatie similara , la aceiasi societate , pe numele de Osiceanu Romica . In data de 15.01.2017 am emis un act aditional ptr schimbare nume , din Osiceanu a devenit Pesclevei , si in extrasul revisal de la itm apare tot Osiceanu.
In programul revisal exista posibilitatea de modificare si corectie a unui contract. Se poate introduce si in Saga aceasta optiune ? Nu stiu cum pot rezolva aceasta problema in Saga . Multumesc anticipat ptr ajutor

paturcai
Mesaje: 8076
Membru din: Mie Feb 07, 2007 12:00 am

Re: modificare elemente CIM

#2 Mesaj de paturcai »

Dupa ce faceti un stat de plata, atunci cand apasati D112 pentru generare, in fereastra care se deschide aveti doua taburi: PLATITOR SI ASIGURATI.
Alegeti ASIGURATI si la date de identificare treceti in primele doua coloane numele corect (dupa casatorie), iar in coloanele 9 si 10 treceti numele puratat anterior casatoriei (sau schimbarii numelui).
Dupa chestia asta, mergeti in REVISAL si vedeti daca s-au efectuat schimbari.
Am vazut viitorul. Nu mi-l permit!

stroer1948
Mesaje: 626
Membru din: Joi Oct 01, 2009 12:00 am

Re: modificare elemente CIM

#3 Mesaj de stroer1948 »

Intrebari: in meniul Salariati, numelecelor doua apare schimbat ?
Dar pe https://reges.inspectiamuncii.ro/ cand intrati pe raport preluari, apar cu numele noi ?

staicud
Mesaje: 4
Membru din: Joi Ian 05, 2006 12:00 am

Re: modificare elemente CIM

#4 Mesaj de staicud »

Da . In " salariati "fiecare in parte apare corect . Contr vechi ( 2016 ) pe numele purtat la acea vreme si inchis. Contr nou pe numele actual ( casatorie ) , contr care este activ si azi .Nebunia incepe cand intru pe inspectiamuncii . Acolo nici macar nu apar . Contr noi au fost asociate cu cele vechi pe numele avute anterior. Am sa incerc si varianta lui paturcai.

Scrie răspuns