Salariat dublat ITM

Mesaj
Autor
garbaceab
Mesaje: 415
Membru din: Joi Dec 27, 2012 9:54 am

Salariat dublat ITM

#1 Mesaj de garbaceab »

Buna dimineata,stimati colegi am avut vineri control de la ITM,mi au listat situatia societatii si am un salariat dublat .Acelasi numar de contract ,data inceput la fel ............nu inteleg cum.Problema este ca nu stiu de unde sa sterg( doamna de acolo mi a spus ca de preferat ar fi sa intru de pe alt calculator) :shock: .Daca ati avut vreun caz va rog un sfat ! Mentionez ca nu folosesc Revisal sin SAGA! Multumesc!

rohozeanuc
Mesaje: 53
Membru din: Joi Oct 11, 2012 9:15 am

Re: Salariat dublat ITM

#2 Mesaj de rohozeanuc »

Am gasit un articol zilele trecute referitor la problema ta. Poate te ajuta.
http://www.cabinetexpert.ro/2017-05-10/ ... icial.html
Voucher PC Garage R2KAQ8BC - reducere 1%

garbaceab
Mesaje: 415
Membru din: Joi Dec 27, 2012 9:54 am

Re: Salariat dublat ITM

#3 Mesaj de garbaceab »

Super ,iti multumesc mult de ajutor!

popad70
Mesaje: 2127
Membru din: Joi Apr 12, 2007 12:00 am

Re: Salariat dublat ITM

#4 Mesaj de popad70 »

Scuze, nu am vazut topicul acesta si am deschis un topic nou cu un subiect asemanator.
Eu am lucrat revisal in saga.
Pot oare, sa urmaresc pasii incepand cu pct. 2 sau trebuie sa instalez programul lor si sa fac pasii de la 1?

cernatv
Mesaje: 3381
Membru din: Mie Dec 05, 2012 6:23 pm

Re: Salariat dublat ITM

#5 Mesaj de cernatv »

Instalează Revisal de la ITM.

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25845
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: Salariat dublat ITM

#6 Mesaj de tomac »

Dublarea contractelor apare dacă:
- se trimite un contract cu un număr și apoi se schimbă numărul și se retrimite cu noul număr
- se trimite contractul cu o dată a încheierii lui apoi se schimbă acea dată și se retrimite
O situație absurdă apare la dublarea contractelor dacă se trimit pe o formă de organizare și, ulterior se constată că e eronată și se cere o parolă nouă pe forma de organizare corectă, caz în care firma deși are același CUI e văzută la ITM ca fiind nu una ci două entități distincte.

Pe blog există un articol ce explică cum se corectează aceste situații. Trebuie identificat ce a dus la dublarea lui.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

Scrie răspuns