ZILIERI

Mesaj
Autor
dobaia
Mesaje: 5
Membru din: Mar Mar 05, 2013 9:09 am

ZILIERI

#1 Mesaj de dobaia »

Buna
As dori sa ma lamuriti cum pot introduce muncitorii zilieri in programul salarii SAGA

ferenta
Mesaje: 2867
Membru din: Joi Sep 04, 2008 12:00 am

Re: ZILIERI

#2 Mesaj de ferenta »

Aveți explicații în link-ul de mai jos:
http://forum.sagasoft.ro/viewtopic.php? ... ri#p216758

sau în actualizarea primită de la SAGA:

'' ver 3.0.488 din 19.07.2017

1. S-a introdus suport pentru operarea inregistrarilor din Registrul zilierilor, optional. In acest sens, in ecranul "Salariati", la pozitionarea pe un zilier, in tabelul din partea inferioara, se pot introduce inregistrarile zilnice pentru orele prestate si indemnizatiile aferente. Daca exista inregistrari in acest tabel, la generarea statului, programul preia sumele din inregistrarile astfel operate, Altfel, se va prelua suma din coloana "Salariu brut". In ecranul "State salarii", pagina "Contracte drepturi de autor, Zilieri", s-a introdus un buton numit "Export zilieri" care permite exportul in format XLS al datelor din luna, pentru raportare.
2. S-a actualizat formularul PDF pentru raportarile semestriale.''
Norocul este ceea ce are loc atunci când pregătirea se întâlnește cu șansa!

barthaz
Mesaje: 2
Membru din: Vin Dec 23, 2011 4:08 pm

Re: ZILIERI

#3 Mesaj de barthaz »

Daca tot s-a postat de zilieri, am si eu o problema/nelamurire.
Cum procedati pentru acei zilieri la care plata se face la fiecare zi (si nu la saptamana)? mai exact cum le introduceti in meniul "salariati", avand in vedere ca daca se foloseste noua optiune imi aduna veniturile si la total veni imi aplica impoztul de 16% in loc sa imi aplica la fiecare zi in parte.
Pentru moment introduc fiecare zi separat, cum am procedat si acum, dar sunt curios cum procedeaza ceilalti colegi.
Multumesc

barthaz
Mesaje: 2
Membru din: Vin Dec 23, 2011 4:08 pm

Re: ZILIERI

#4 Mesaj de barthaz »

Nimeni nu s-a lovit de problema mentionata mai sus?

Scrie răspuns