data revenire crestere copil

Mesaj
Autor
paund852
Mesaje: 616
Membru din: Joi Feb 11, 2010 12:00 am

data revenire crestere copil

#1 Mesaj de paund852 »

o salariata a fost in concediu crestere copil pana la data de 28.02.2016,in perioada de crestere copil am operat pe CONCEDII data de la care a fost trecuta in ccc pana la finalul ccc,nu am umblat la data angajare,in dec.112 am lasat-o asa cum o arunca programul,la revenire nu am modificat data la care revine ,mergand la CASA DE SANATATE apare neasigurata,cei de la CASA zic sa modific data angajarii cu data revenirii ,nu mi se pare corect ea fiind angajata dintr-o data anterioara nasterii copilului in aceasta perioada fiind numai suspendata ,trebuind sa o modific totusi unde modific la data angajarii pe SALARIATI ?

ferenta
Mesaje: 2867
Membru din: Joi Sep 04, 2008 12:00 am

Re: data revenire crestere copil

#2 Mesaj de ferenta »

Norocul este ceea ce are loc atunci când pregătirea se întâlnește cu șansa!

paund852
Mesaje: 616
Membru din: Joi Feb 11, 2010 12:00 am

Re: data revenire crestere copil

#3 Mesaj de paund852 »

lucrez cu SAGA ,modific pe SALARIATI?

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24156
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: data revenire crestere copil

#4 Mesaj de balazse »

Nu modifici nimic la "salariati". Ma gandesc ca la "operatii" -> "state salarii" -> "concedii" -> "concedii de odihna..." -> la "tip concediu" ai selectat "crestere copil 2 ani/3 ani", daca da atunci programul trece automat in D.112 la "data angajarii" data revenirii, dar ma gandesc ca ai ales "suspendat", corect?
Daca nu asa ai procedat, atunci depui rectificativ pentru fiecare D.112 unde trebuie sa modifici "data angajarii".

paund852
Mesaje: 616
Membru din: Joi Feb 11, 2010 12:00 am

Re: data revenire crestere copil

#5 Mesaj de paund852 »

am selectat crestere copil 2 ani/3 ani dar in momentul cand a revenit a ramas data angajare cea initiala nu cea de la revenire

paund852
Mesaje: 616
Membru din: Joi Feb 11, 2010 12:00 am

Re: data revenire crestere copil

#6 Mesaj de paund852 »

modific numai pentru luna care a revenit s-au la fiecare 112? nu e mai bine sa modific data angajarii in SALARIATI ?

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24156
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: data revenire crestere copil

#7 Mesaj de balazse »

Imi este greu sa cred ca daca ai ales "crestere copil 2 ani/3 ani" nu s-a generat corect D.112.
Din pacate pentru fiecare D.112 trebuie sa depui rectificativ, iar la "data angajare" trebuie sa apara data revenirii.
Nu modifica data angajarii in "salariati", deoarece nu este corect.

Scrie răspuns