ref susupendare contract in cursul lunii

Mesaj
Autor
cozmag384
Mesaje: 83
Membru din: Lun Oct 17, 2016 12:56 pm

ref susupendare contract in cursul lunii

#1 Mesaj de cozmag384 »

La suspendarea contractului se mai intocmeste vreun act sau suspendarea se opereaza in REVISAL pe baza cererii salariatului cu acordul partilor pentru rezolvarea unor probleme personale,Se poate suspenda in cursul lunii si daca da cum se calculeaza cas si cass,salariatul are CIM cu timp partial de 4 ore cu un salariu brut 950 ron,numai are alte contracte.

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8225
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: ref susupendare contract in cursul lunii

#2 Mesaj de herganiec »

se face cere de CFP de catre saslariat, operati in revisal, apoi in statul de plata CFP-ul.
apoi faceti un calcul de salarii la luna respectiva la persoana aceea si vedeti cum se calculeaza. (eu cred ca va calcula la salariul minim 1900 dar proportional cu perioada lucrata fara cea in CFP) deoarece are suma sub minim pe economie si nu mai lucreaza in alta parte.
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24127
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: ref susupendare contract in cursul lunii

#3 Mesaj de balazse »

Daca se transmite prin ReviSal atunci la "concedii" o sa alegi "suspendare", astfel nu se va calcula contributia pentru perioada in care este in CFP.

cozmag384
Mesaje: 83
Membru din: Lun Oct 17, 2016 12:56 pm

Re: ref susupendare contract in cursul lunii

#4 Mesaj de cozmag384 »

suspendarea contractului este incepind cu 15.02.2018-15.04.2018,am operat in Revisal astazi 14.02.2018 cu datele de mai sus 15.02 data de inceput si 15.04 data de sfirsit,am generat registru unde contractul este suspendat , l-am transmis,dar cind verific in raportul de preluari contractul suspendat apare activ si nu stiu de ce?

corvind
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: ref susupendare contract in cursul lunii

#5 Mesaj de corvind »

La stare contract e trecut "' suspendat'' cand faceti inregistrarea?

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24127
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: ref susupendare contract in cursul lunii

#6 Mesaj de balazse »

Pentru CozmaG384
Precis te-ai uitat pe site pe incarcarea de azi?

Scrie răspuns