Forum SAGA

Aici ne tutuim, vorbim, ne imprietenim
Acum este Sâm Feb 24, 2018 12:31 am

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 18 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: ref. contracte cu timp partial
MesajScris: Mie Feb 14, 2018 8:38 am 
Neconectat

Confundați grav lucrurile.
Pentru pensionarii militari era un text ambiguu care până în 2017 care spunea că ar fi scutiți de CAS. Textul a fost deja modificat,
Pentru pensionarii militari nu se aplică excepția de calcul la minim.

Sus

MesajScris: Mie Feb 14, 2018 11:59 am 
Neconectat

Intelesem in cadrul unei intalniri privind noutatile legislative de la CECCAR, dar, credeti-ma ca am intrebat de nu stiu care ori daca am inteles bine si mi s-a raspuns ca: da, am inteles bine, nu se mai opreste CAS la pensionari.

DAR S-A REZOLVAT NECLARITATEA SI IMI CER SCUZE CA V-AM FACUT SA VA PIERDETI TIMPUL.

Am primit mai devreme un telefon de la acea doamna ca sa imi spuna ca si-a dat seama ca am inteles gresit si ca ea s-a referit la faptul ca fac exceptie de la plata CAS(pentru part-time-uri) persoanele pensionate doar in ceea ce priveste CALCULUL CAS-ului de la minim pe economie la brut realizat. :oops:

Va multumesc tuturor!
P.S.
Ieri trimisesem o intrebare la asistență anaf (pentru ca, dupa ce am intrebat aici si nimeni nu stia, nu mai intelegeam nimic) si cum d.na respectiva era cea care le raspundea si-a dat seama ca eu sunt (a cerut nr.meu de telefon la CECCAR)

Sus

MesajScris: Mie Feb 14, 2018 2:10 pm 
Neconectat

Celor pensionati cu pensii speciale si pensii din alte parti li se calculeaza toate la "salariul minim: pe economie.

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 18 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2