CIM suspendat in Revisal

Mesaj
Autor
ciobanum
Mesaje: 997
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

CIM suspendat in Revisal

#1 Mesaj de ciobanum »

Buna ziua, va rog sa ma ajutati cu urmatoarele probleme:
1. Un salariat va avea concediu fara plata din 19.02.2018 pana pe 19.03.2018 si a mai avut CFS si in lunile anterioare. Lucrez cu Revisal Saga, am trecut perioada de CFS in ecranul din statul de salarii, apoi am facut modificarea in Revisal Saga, cu suspendat, copiere fisiere. Cand verific raportul salariatului, apare suspendat, intervalul de suspendare corect, dar in ecranul interval de vechime, nu imi apar zilele lucrate in februarie, desi in ianuarie 2018 au aparut. Unde am gresit sau ce sa fac ca sa`mi apara si intervalul de vechime pentru feb.2018?
2. Daca plata salariului este in perioada in care salariatul este in concediu fara plata, cand se face plata salariului? In prima zi cand salariatul vine la serviciu?
3. In decembrie 2017 s-a marit salariul unui angajat conform salariului minim, cu data intrarii in vigoare 01.01.2018, apoi, in cursul lunii ianuarie 2018 s-a marit din nou salariul, tot de la 01.01.2018, s-a transmis Revisal, cu ce data se intocmeste actul aditional? Cu data intocmirii , de ex. 10.01.2018?
Multumesc

Scrie răspuns