Intrerupere actualizare saga

Mesaj
Autor
anar614
Mesaje: 2
Membru din: Mie Dec 03, 2014 2:23 pm

Intrerupere actualizare saga

#1 Mesaj de anar614 »

Buna ziua.
Va rog sa ma ajutati cu o problema.
In cursul zilei de ieri am facut ,sau am vrut sa fac ultimul update la Saga,dar din greseala am oprit actualizarea in timp ce se efectua.Din pacate nu am facut o copie de siguranta .Cand incerc sa deschid programul ,nu se poate.Oare ce implica asta,se mai poate face ceva cu baza de date.?
Va rog mult,ajutati-ma.
Multumesc.

paturcai
Mesaje: 8076
Membru din: Mie Feb 07, 2007 12:00 am

Re: Intrerupere actualizare saga

#2 Mesaj de paturcai »

Descarcati versiunea gratuita si dati din nou instalare EXACT in acelasi director in care se afla programul instalat (exact acolo unde se afla programul instalat cand s-a intrerupt actualizarea)
Am vazut viitorul. Nu mi-l permit!

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24158
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Intrerupere actualizare saga

#3 Mesaj de balazse »

Pentru AnaR614
Daor asa din curiozitate, de ce nu faci copie de siguranta, la fiecare actualizare asa cum este mentionat in fiecare e-mail?

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8249
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: Intrerupere actualizare saga

#4 Mesaj de herganiec »

cine are timp? fiecare face in cel mai bun caz, o salvare a BD pt toate firmele...
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

ferenta
Mesaje: 2867
Membru din: Joi Sep 04, 2008 12:00 am

Re: Intrerupere actualizare saga

#5 Mesaj de ferenta »

Eu sfătuiesc toți utilizatorii, că trebuie făcut timp obligatoriu pentru salvarea vechii versiuni, decât după aceea să ne smulgem părul de pe cap, în caz că ni se întâmplă ceva rău după actualizarea noii versiuni! :)
Norocul este ceea ce are loc atunci când pregătirea se întâlnește cu șansa!

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24158
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Intrerupere actualizare saga

#6 Mesaj de balazse »

Pentru HerganieC
Sa vezi ce frumos este cand nu faci salvare de siguranta si te trezesti ca antivirusul o ia razna si iti buseste lucrurile in timp ce se face instalarea actualizarii.

anar614
Mesaje: 2
Membru din: Mie Dec 03, 2014 2:23 pm

Re: Intrerupere actualizare saga

#7 Mesaj de anar614 »

Le multumesc frumos celor carora au raspuns.Referitor la faptul ca nu am salvat baza de date,ma declar vinovata si nu mai comentez nimic.
O zi minunata tuturor.

Scrie răspuns