salvare REVISAL cu extensia rvs.

Mesaj
Autor
tantare
Mesaje: 10
Membru din: Joi Iun 05, 2014 12:22 pm

salvare REVISAL cu extensia rvs.

#1 Mesaj de tantare »

buna ziua,
folosesc pentru prima data revisalul.am la o firma doi angajati incepand cu data de 01.03.2018. azi am fost la ITM sa duc revisal-ul si mi s-a spus ca nu este bun deoarece are extensia xml. rugamintea mea este daca se poate sa-mi spuneti cum sa fac salvarea sa-mi dea cu extensia rvs.

cernatv
Mesaje: 3381
Membru din: Mie Dec 05, 2012 6:23 pm

Re: salvare REVISAL cu extensia rvs.

#2 Mesaj de cernatv »

Descarcă programul oficial și validează fișierul xml obținut din Saga. Vei obține acel rvs.

tantare
Mesaje: 10
Membru din: Joi Iun 05, 2014 12:22 pm

Re: salvare REVISAL cu extensia rvs.

#3 Mesaj de tantare »

programul oficial l-am descarcat am introdus toate datele in el. si aici cand dau salvare imi da tot cu extensia xml. fiti bun va rog si spuneti cum se valideaza. niste pasi de urmat. va rog sa ma iertati dar sant mai in varsta si este mai greu pt. mine.

cernatv
Mesaje: 3381
Membru din: Mie Dec 05, 2012 6:23 pm

Re: salvare REVISAL cu extensia rvs.

#4 Mesaj de cernatv »

Dacă ați lucrat în programul oficial, apăsarea butonului ”Generare registru” duce în mod automat la obținerea unui fișier cu extensia rvs.

tantare
Mesaje: 10
Membru din: Joi Iun 05, 2014 12:22 pm

Re: salvare REVISAL cu extensia rvs.

#5 Mesaj de tantare »

intradevar salveaza cu extensia rvs. dar pe stik este o poza in pdf. am incercat sa validez si xml - ul din programul saga si imi da mesajul: data incheierii contractului nu poate fi ulterioara datei la care produce efecte. este adevarat ca eu am scris data incheierii contractului 27 02.2018.ulterior am intrat si am modificat data 01.03.2018. si mentine acelasi mesaj si nu-mi valideaza.. ce sa fac ? sa sterg totul si sa o iau de la capat?

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24145
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: salvare REVISAL cu extensia rvs.

#6 Mesaj de balazse »

Pentru TantarE
Daca lucrezi in programul oficial, atunci se genereaza fisier RVS, ma gandesc ca folosesti programul ReviSal 6.0.6 (descarcat de aici: https://www.inspectiamuncii.ro/reges).
Daca ai fi lucrat in partea de ReviSal din programul Saga atunci programul iti genereaza un fisier xml care trebuie validat in programul oficial, care iti genereaza un fisier rvs.

In mod normal un contract trebuie intocmit anterior inceperii activitatii, deoarece trebuie si transmis anterior datele prin ReviSal.

tantare
Mesaje: 10
Membru din: Joi Iun 05, 2014 12:22 pm

Re: salvare REVISAL cu extensia rvs.

#7 Mesaj de tantare »

va multumesc. am rezolvat.

Scrie răspuns