calcul concediu medical

Mesaj
Autor
mironv150
Mesaje: 1
Membru din: Joi Dec 10, 2015 10:22 pm

calcul concediu medical

#1 Mesaj de mironv150 »

Am un concediu medical la un salariat care e de 2 luni la mine. Inainte aceste 2 luni, a avut doua joburi in paralel, la angajatori diferiti, si am adeverinta cu baza de calcul de la ambii. De la care din cei doi angajatori iau sumele pentru celelalte 4 luni necesare obtinerii bazei de calcul a concediului medical? Sau pot sa cumulez veniturile de la ambii angajatori?

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: calcul concediu medical

#2 Mesaj de tomac »

Se pot cumula.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

ivana575
Mesaje: 141
Membru din: Vin Aug 15, 2008 12:00 am

Re: calcul concediu medical

#3 Mesaj de ivana575 »

Am depus cerere de restituire concediu medical pe luna ianuarie 2018 si trebuie sa duc complectare modul de stabilire al bazei de calcul pentru fiecare concediu medical precum si dovada indeplinirii stagiului minim obligatoriu pentru acordarea drepturilor prevazute la art. 2 alin 1 lit. a-d din OUG 158/2005 - dupa caz. Pot sa listez din program baza de calcul? Dovada cum o fac? Formularul de la Casa de Asigurari de Sanatate este altfel. Se face actualizare?

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24125
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: calcul concediu medical

#4 Mesaj de balazse »

Baza de calcul se poate tiparii de la "operatii" -> "state salarii" -> te pozitionezi pe luna in cauza si angajatul dorit -> "concedii" -> te pozitionezi pe certificatul dorit -> in partea stanga iti apare baza de calcul -> sub acel tabel apare butonul "calcul baza" de unde poti tipari lista.
De cand trebui sa faci dovada, de cand ii aceasta solicitare (de parca ei nu ar avea informatiile necesare)?
Ai actualizat programul la vers.498 din data de 06.03.2018? Daca da atunci mai verifica o data.

Scrie răspuns