Salarii pe puncte de lucru cu CIF si Note COntabile pe centr

Mesaj
Autor
popescugala
Mesaje: 4
Membru din: Mie Feb 21, 2018 9:40 am

Salarii pe puncte de lucru cu CIF si Note COntabile pe centr

#1 Mesaj de popescugala »

Stimati Colegi !

Pun urmatoarele intrebari legate de posibilitatile programului SAGA in materie de salarii

Am dori sa extindem utilizarea programului SAGA si la o societate care are mai multe puncte de lucru
situate in mai multe judete, fiecare punct de lucru, declarat la ANAF cu D060 , adica cu peste 5 salariati
si deci cu CIF propriu la fiecare punct de lucru

Deci aici intrebarea este, cum se pot defini punctele de lucru, si cum li se pot atribuii acele CIF-uri
incat si OP-le la impozit salar sa mearga pe CIF-le respective ?

Tot legat de locatii, daca se pot defini ac locatii cu descriere mai ampla gen Bv-Baritu , Bv-Republcii etc
si nu gen pct 01 02

02. Pe partea de Note Contabile, dorim ca cheltuielile cu brutul si Spezele aferente sa fie defalcate pe aceste locatii

ex
= 421
641 Bv-Republicii
641 Bv-Baritiu



Se poate realiza acest lucru ?

Multumesc si astept raspunsul dvs cat mai repede posibil

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24121
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Salarii pe puncte de lucru cu CIF si Note COntabile pe c

#2 Mesaj de balazse »

Mergi la "administrare" -> "configurare societati" -> "setari diverse" -> pui bifa la "aceasta societate are filiale/puncte de lucru".
Mergi la "fisiere" -> "salariati" si pentru fiecare angajat completezi campul "cod fiscal filiala".
Punctele de lucru, le poti defini prin completarea denumirii la "punct de lucru".
Daca doresti ca nota contabila sa se repartizeze pe grupe/activitati, atunci in prima faza, mergi la "grupe" si creezi grupe la "activitati/centre de profit", dupa care revii la "salariati" si completezi la fiecre salariat casuta "activitate".

Scrie răspuns