fisa fiscala 2005

Mesaj
Autor
Doriana
Mesaje: 527
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Timisoara
Contact:

#16 Mesaj de Doriana »

s-a modif progr fise in 09.02 e vers 1.0.7, in saga cum e?? sunt ok? adica le ia la finante, ce versiune sunt ?? ca schimba si astia versiunile ca.....mai bine tac !! :oops:
Concluzia este momentul in care te-ai plictisit sa mai gandesti...

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

#17 Mesaj de tomac »

Versiunea 1.0.7 de la MF nu are modificari esentiale. Sunt modificari legate numai de modul de tratare a sumelor pentru importul datelor din alte aplicatii. Sunt utile pentru cei de de la fisc.Nu sunt modificari legate de modul de intocmire a fiselor.
Au unit functiile a 2 butoate intr-unul singur.
Poti incerca sa preiei fisele din Saga cu programul de la MF si te vei convinge ca e bine.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

Doriana
Mesaje: 527
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Timisoara
Contact:

#18 Mesaj de Doriana »

nu mai is curioasa sa incerc, acum la 12 le-am terminat, maine le trimit si aveam emotii ca s-a schimbat ceva esential, dar m-ai linistit ! mersi :wink:
Concluzia este momentul in care te-ai plictisit sa mai gandesti...

Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

#19 Mesaj de septimiuv »

pe finantearad.ro a aparut si versiunea 1.0.8 :D

sulimand
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

#20 Mesaj de sulimand »

Oare eu sunt singurul care are probleme cu importul fisierelor in programul dat de MF ??? Nu-mi vine sa cred ca nu a mai avut nimeni problema asta. Cand dau "preluare si verificare date externe" in programul fise fiscale ( actualizat la zi de pe situl MF) imi spune "Nume fisier eronat. Abandon" . Precizez ca am salvat pe disc din programul saga din meniul salariati-fise fiscale si acum am in acel director FF1_2005.dbf FF2_2005.dbf DED_2005.dbf si RED_2005.dbf . Nici unul din aceste fisiere nu sunt de folos in programul MF. Ce este gresit ?

Doriana
Mesaje: 527
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Timisoara
Contact:

#21 Mesaj de Doriana »

de ce nu faci fisele direct din saga??? :shock:
Concluzia este momentul in care te-ai plictisit sa mai gandesti...

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

#22 Mesaj de tomac »

sulimand scrie:Oare eu sunt singurul care are probleme cu importul fisierelor in programul dat de MF ??? Nu-mi vine sa cred ca nu a mai avut nimeni problema asta. Cand dau "preluare si verificare date externe" in programul fise fiscale ( actualizat la zi de pe situl MF) imi spune "Nume fisier eronat. Abandon" . Precizez ca am salvat pe disc din programul saga din meniul salariati-fise fiscale si acum am in acel director FF1_2005.dbf FF2_2005.dbf DED_2005.dbf si RED_2005.dbf . Nici unul din aceste fisiere nu sunt de folos in programul MF. Ce este gresit ?
Tu ce versiune de Saga C folosesti? Versiunea 3? E actualizata la zi? Ma indoiesc. Ceea ce iti genereaza tie este de forma fisierelor generate pentru anii 2001-2004. Pentru anul 2005 exista un singur fisier generat pentru o societate care va avea numele: 210_2005_xxxxx.txt sau .dbf unde xxxxx este codul unic al societatii respective.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

neculail
Mesaje: 53
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

FF pentru CIC

#23 Mesaj de neculail »

Salut,
Pentru angajat aflat in CIC (contr.suspendat)pe toata perioada 2005 se mai face fisa fiscala ?:? Multumesc

Scrie răspuns