rugaminte mare ( semnarea bilantului )

Mesaj
Autor
ceucaa435
Mesaje: 66
Membru din: Mie Mai 02, 2012 3:34 pm

Re: rugaminte mare ( semnarea bilantului )

#16 Mesaj de ceucaa435 »

dar nu voi avea dupa acea probleme la fisc, ca eu am transmis bilanturile cu numele acelei doamne si acum listat va fi alt nume?

tobosv790
Mesaje: 2463
Membru din: Mie Mai 06, 2009 12:00 am
Localitate: Locuinta mea de vara (si nu numai) e... la tara

Re: rugaminte mare ( semnarea bilantului )

#17 Mesaj de tobosv790 »

Nu.

tobosv790
Mesaje: 2463
Membru din: Mie Mai 06, 2009 12:00 am
Localitate: Locuinta mea de vara (si nu numai) e... la tara

Re: rugaminte mare ( semnarea bilantului )

#18 Mesaj de tobosv790 »

Bilanțul conține informații reale și valide, fără erori. Nu trebuie semnat obligatoriu de ceccar...

ceucaa435
Mesaje: 66
Membru din: Mie Mai 02, 2012 3:34 pm

Re: rugaminte mare ( semnarea bilantului )

#19 Mesaj de ceucaa435 »

am inteles, va spun maine ce am rezolvat, va multumesc din suflet

ferenta
Mesaje: 2867
Membru din: Joi Sep 04, 2008 12:00 am

Re: rugaminte mare ( semnarea bilantului )

#20 Mesaj de ferenta »

tobosv790 scrie:Nu trebuie semnat obligatoriu de ceccar...
De CECCAR nu, dar de membrii acestuia da, sunt cazuri în care obligatoriu trebuie.
Norocul este ceea ce are loc atunci când pregătirea se întâlnește cu șansa!

tobosv790
Mesaje: 2463
Membru din: Mie Mai 06, 2009 12:00 am
Localitate: Locuinta mea de vara (si nu numai) e... la tara

Re: rugaminte mare ( semnarea bilantului )

#21 Mesaj de tobosv790 »

Pentru @ferenta: Asa este. M-am gandit insa ca bilanturile fiind deja depuse, cu recipise fara erori, se refera cel mai probabil la microentitati. Deasemenea, doamna cu pricina mi-a spus ca are CIM-uri cu firmele respective. Deci,am presupus, pe baza informatiilor avute la dispozitie, ca semnarea de catre membrii CECCAR nu este necesara. Sper ca nu am indus pe nimeni in eroare. Intentia mea a fost sa o ajut rapid pentru a nu se mai panica.
Sunt intra-adevar cazuri cand trebuie semnatura membrilor CECCAR. Cand am scris ceccar m-am referit,evident, la membrii acestei institutii prestigioase. Am scris denumirea cu litere mici nu din lipsa de respect ci datorita faptului ca fiind atat de des folosita expresia, aceasta a devenit substantiv comun (precum adidasi,de exemplu sau pampersi sau...etc.). Trebuie sa manance si dumnealor (acesti "membrii" la care va referiti) o paine, nu-i asa? :)

PS: Dealtfel si eu sunt"membru". Dar lucrez pe baza de CIM-uri part-time. Mi se pare mult mai economicos.

ceucaa435
Mesaje: 66
Membru din: Mie Mai 02, 2012 3:34 pm

Re: rugaminte mare ( semnarea bilantului )

#22 Mesaj de ceucaa435 »

va multumesc din suflet pt ajutor, si promitudine, am rezolvat pana la urma cu semnarea bilanturilor, cu doamna care m-a amagit , ieri m-a sunat si mi-a semnat bilanturile ( ca si dovada ca era ok aceste bilanuri i am lasat si dansei cate un exemplar , ea credea ca nu eu le fac ci altcineva si ca firmle nu sut ale mele ( erau peste 10 - dar micute ) , iar dupa discutia de 2 ore fata in fata si verificarea balantelor s-a lamurit ) si ii parea rau acum ca m-a facut mingie de pinpong.
inca odata va multumesc di suflet pt ajutor, o seara minunata

tobosv790
Mesaje: 2463
Membru din: Mie Mai 06, 2009 12:00 am
Localitate: Locuinta mea de vara (si nu numai) e... la tara

Re: rugaminte mare ( semnarea bilantului )

#23 Mesaj de tobosv790 »

Cu mare plăcere! Anytime! :)

Scrie răspuns