Mai multi utilizatori pe un singur windows

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
nistorp
Mesaje: 8
Membru din: Lun Sep 26, 2016 10:23 am

Mai multi utilizatori pe un singur windows

#1 Mesaj de nistorp »

Buna dimineata. Am o intrebare. Pe computerul pe care este instalat SAGA (activat) lucreaza doua persoane, fiecare cu utilizatorul sau de Windows. Primul angajat este si cel de pe al carui utilizator s-a facut instalarea, iar SAGA merge fara probleme. Cand se <log-eaza> cel de-al doilea utilizator, SAGA ii cere codul de activare. De ce? Ce se intampla cu primul utilizator daca introduc codul de activare? Multumesc.

marcui656
Mesaje: 63
Membru din: Mar Mai 17, 2016 2:26 pm
Localitate: Rm.Valcea

Re: Mai multi utilizatori pe un singur windows

#2 Mesaj de marcui656 »

Incercati astfel: click dreapta pe iconita programului SAGA, properties-security, selectati utilizatorul cu probleme apoi edit si vedeti daca are bifa pusa la : read, read&execute, write, modify, full control, trebuie sa le aveti bifate (s-ar putea ca utilizatorul sa nu aiba aceste drepturi) .

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24179
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Mai multi utilizatori pe un singur windows

#3 Mesaj de balazse »

Pentru MarcuI656
Din pacate nu are treaba de drepturi de acces, ci programul recunoaste de parca s-ar folosi programul pe alt calculator.

Pentru NistorP
Trimite un e-mail echipei Saga si precis iti ofera o solutie la problema.

marcui656
Mesaje: 63
Membru din: Mar Mai 17, 2016 2:26 pm
Localitate: Rm.Valcea

Re: Mai multi utilizatori pe un singur windows

#4 Mesaj de marcui656 »

N-am stiut, m-am gandit ca poate merge incercat.. (eu de exemplu am definit utilizatori doar in Saga ), dar probabil ca aveti dreptate si il recunoaste ca fiind folosit pe alt calculator.

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8254
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: Mai multi utilizatori pe un singur windows

#5 Mesaj de herganiec »

Nu e nici o problema. Introduceti codul ca e acelasi (daca nu vi-l propune deja programul Saga).
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

Scrie răspuns