Import partial

Despre servicul gratuit de facturare online FGO
Mesaj
Autor
stroer1948
Mesaje: 626
Membru din: Joi Oct 01, 2009 12:00 am

Import partial

#1 Mesaj de stroer1948 »

Doresc sa import din FGO in SAGA, insa vreau sa import doar facturile emise in perioada 01.01.2017 - 31.01.2017. Le-am deselectat manual pe cele emise in februarie.
Intrebarea este daca, data viitoare cand import, mi se vor afisa si facturile pe februarie pe care le-am sarit?

O alta intrebare: daca in FGO se modifica o factura care deja a fost importata in SAGA, am cum sa aflu chestia asta? Mi se actualizeaza si mie, in SAGA, respectiva modificare?

Va mutumesc!

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: Import partial

#2 Mesaj de tomac »

Da, dar de ce nu ați aduce toate facturile? Că nu prea are logică.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

stroer1948
Mesaje: 626
Membru din: Joi Oct 01, 2009 12:00 am

Re: Import partial

#3 Mesaj de stroer1948 »

Pt. ca se intampla des ca acele facturi (mai recente) sa se modifice. De exemplu, clientul nu accepta anumite pozitii de pe factura (refacturare taxe drum/stationare etc) si atunci trebuie modificate.

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: Import partial

#4 Mesaj de tomac »

Stornarea face minuni în cazul acesta.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

filipv1
Mesaje: 33
Membru din: Mar Ian 03, 2017 12:16 am

Re: Import partial

#5 Mesaj de filipv1 »

Puteti aduce si doar anumite facturi din FGO in SAGA, urmand ca cele pe care le-ati debifat la import sa vi le propune la sincronizarile ulterioare.
Referitor la modificari, din moment ce sincronizarea a fost facuta, modificarile nu se mai propaga, decat daca stergeti si reintroduceti facturile si in SAGA si in FGO.
Va exista pe viitor o validare/informare, daca factura a fost exportata in SAGA sa stiti ca modificarile le faceti doar de pe contul de administrator.

Scrie răspuns