problema intrare site anafa

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
isacm
Mesaje: 519
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

problema intrare site anafa

#1 Mesaj de isacm »

Buna seara ,
are cineva idee ce se petrece cu site anaf unde se pot solicita fisele rol ?
nu ma lasa sa intru , imi apare altceva - inregistrare /inrolare persoane fizice si juridice in spatiul privat
multumesc

ferenta192
Mesaje: 331
Membru din: Mie Mar 09, 2011 10:22 am

Re: problema intrare site anafa

#2 Mesaj de ferenta192 »

Este clar că se întâmplă ceva ciudat!Am pățit aceeași chestie ca și dvs. pe un calculator, dar când am încercat de pe alt calculator, culmea e că merge brici site-ul.Am solicitat și fișă sintetică și certificat de atestare fiscală.Nu sunt as în IT, dar dacă are vreo relevanță pentru cineva care este în domeniu, pot să spun că pe primul calculator am Windows Ultimate 7, iar pe al doilea am Windows 10.Sper să nu fie nevoie să duc primul calculator la tomberon :lol:, deoarece pe el nu au putut instala Windows 10 anul trecut, o firma de service la care mai apelez când am câte ceva de reparat!

isacm
Mesaje: 519
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: problema intrare site anafa

#3 Mesaj de isacm »

am rugat o prietena s intre de la ea si a mers , amandoua aven win 10 , deci nu inteleg , in ceea ce [riveste IT nu am cunostinte deloc , o sa vad maine daca tot asa e ,

roncovf
Mesaje: 1193
Membru din: Joi Ian 26, 2012 1:44 pm

Re: problema intrare site anafa

#4 Mesaj de roncovf »

De ieri e asa, sunt deplasate butoanele daca intrati cu Chrome. Incercati cu IE sau Edge si merge.

isacm
Mesaje: 519
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: problema intrare site anafa

#5 Mesaj de isacm »

o sa incerc , multam

isacm
Mesaje: 519
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: problema intrare site anafa

#6 Mesaj de isacm »

am sunat la ei si m=a indrumat sa apas tastele crtl+h si sa intru in istoric si sa sterg , asa s-a rezolvat , de la ei a fost problema

ferenta192
Mesaje: 331
Membru din: Mie Mar 09, 2011 10:22 am

Re: problema intrare site anafa

#7 Mesaj de ferenta192 »

Să ștergi ce :roll: ?Dacă ai timp, detaliază te rog un pic procedura cum ai făcut.Mulțumesc!

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25996
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: problema intrare site anafa

#8 Mesaj de tomac »

Să șteargă istoricul din browser.
Sau fișierele cache.
Aici aveți modul de șterge a istoricului de navigare (lista de siteuri vizitate) pentru fiecare browser în parte - https://www.computerhope.com/issues/ch000510.htm
Aici modul de ștergere a cache pentru fiecare browser - https://www.refreshyourcache.com/en/home/ sau aici https://www.digitaltrends.com/computing ... ser-cache/
Sau puteți folosi CCleaner ori WiseClean, dar la acestea trebuie să știți ce faceți că nu curăță doar istoricul și memoria cache :)
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

ferenta192
Mesaje: 331
Membru din: Mie Mar 09, 2011 10:22 am

Re: problema intrare site anafa

#9 Mesaj de ferenta192 »

Mulțumesc frumos!
Cred că mai bine nu îmi bag eu nasul la niciuna din cele trei, ci chem un meseriaș! :D

Scrie răspuns