Tiparirea bonurilor de consum si altele

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA

Credeti ca ar fi utile pt dvs?

Posibilitatea tiparirii bonurilor de consum pe format A5, A6 sau mai multe bonuri pe o pagina A4.
22
36%
La intrari posibilitatea tiparire anexa, gen borderou de achizitie sau alta denumire document de intrare.
21
34%
La intrari, coloana informatii suplimentare.
18
30%
 
Voturi totale: 61

Mesaj
Autor
brandusoiud479
Mesaje: 69
Membru din: Sâm Oct 10, 2009 12:00 am

Re: Tiparirea bonurilor de consum si altele

#16 Mesaj de brandusoiud479 »

astea sunt de mult, si cel putin eu nu ma incadrez la neobligativitatea listarii. credeam ca au aparut modificari in sensul ca firmele micro, sau pfa urile sa nu listeze/intocmeasca niruri.
ca idee, dati-mi va rog un exemplu practic cand nu e obligatoriu sa listezi nir.

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8255
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: Tiparirea bonurilor de consum si altele

#17 Mesaj de herganiec »

concret NU se face nir la facturi de servicii sau bonuri de combustibil daca nu se stocheaza in magazie.
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11920
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

Re: Tiparirea bonurilor de consum si altele

#18 Mesaj de septimiuv »

brandusoiud479 scrie:astea sunt de mult, si cel putin eu nu ma incadrez la neobligativitatea listarii. credeam ca au aparut modificari in sensul ca firmele micro, sau pfa urile sa nu listeze/intocmeasca niruri.
ca idee, dati-mi va rog un exemplu practic cand nu e obligatoriu sa listezi nir.
daca din toate NIR-urile posibile si pe cele imposibile le scazi pe cele care sunt obligatorii ajungi la exemplele practice pe care le cauti

Scrie răspuns