DECLARATIE ITM 2007

Mesaj
Autor
ciceus
Mesaje: 160
Membru din: Mar Feb 24, 2009 12:00 am

DECLARATIE ITM 2007

#1 Mesaj de ciceus »

Am avut control de la ITM si in urma controlului au descoperit ca nu exista o declaratie din martie 2007 si mi-au cerut sa o trimit.
Intradevar nu am gasit-o la dosar ,cum sa procedez.

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8263
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: DECLARATIE ITM 2007

#2 Mesaj de herganiec »

cred ca era cel mai bine sa ii intrebi pe ei la ITM cum se face. sunt 7 ani de atunci.. :roll:
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24216
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: DECLARATIE ITM 2007

#3 Mesaj de balazse »

Daca exista user si parola atunci se pote incerca depunerea aici (desi nu prea cred ca se mi poate):
https://itmonline.inspectiamuncii.ro/it ... =loginpage
Altfel, se descarca programul de aici (la postare din 30.03.2006 gasesti fisierul exe declaratie-lunara-ITM-setup-v1.29.exe):
http://www.inspectiamuncii.ro/

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8263
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: DECLARATIE ITM 2007

#4 Mesaj de herganiec »

m-as mira sa mai mearga tot cu varianta de atunci. Banuiesc ca va trebui facut modificarile sau fisierul tot cu revisal la zi ca sa poti tirmite apoi in sistemul lor integrat de acum.... ce a fost a fost..
tot mai clar e de sunat la ITM.
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24216
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: DECLARATIE ITM 2007

#5 Mesaj de balazse »

Pentru HerganieC
Este vorba de declaratie (comision ITM de 0,25%) si nu de ReviSal, ca urmare prin instalarea programului se poate depune la ei, doar ca trebuie salvat pe discheta sau flash/pen drive/stick.

tomae60
Mesaje: 39
Membru din: Lun Ian 14, 2013 3:11 pm

Re: DECLARATIE ITM 2007

#6 Mesaj de tomae60 »

Merge, comisionul 0.25% complectat cu softul de la ei. Am vut si eu control anul trecut pentru anul 2007 , si a trebuit sa refac declaratiile de atunci, am fost la IT de la ei, mi-au dat pe stick un soft, am refacut declaratiile si le-am dus inapoi la IT si le-am depus DOAR pe baza hirtiilor primite in urma controlului (copie dupa proces in care sa rezulte ca trebuie sa refaci declaratiile la aceea data).

Scrie răspuns