Act aditional

Mesaj
Autor
tabacariue
Mesaje: 138
Membru din: Mar Ian 17, 2006 12:00 am

Act aditional

#1 Mesaj de tabacariue »

Buna ziua!va rog sa ma ajutati intro problema
In urma unui control ITM trebuie sa le indeplinesc 2 conditii.Sa transmit raspuns la procesul verbal cu anexa de constatare in care este specificat nerespectarea dispozitiilor referitoare la repausul sapatamanal si contracte cu timp partial.Ca indicatia mi s-a dat intocmirea unui act aditional la contractul individual de munca in care sa consemnez intervarul orar in care lucreaza angajatul , cu toate ca am trecut si in CIM si acordarea sporului pt wekend.Va rog sa ma sfatuiti cum sa procedez......orarul il voi trece ca interval de 4 ore ( 8-12 , 12-16 , 16-20 alternativ asa e consemnat si in CIM) ,iar ca spor de wekend nu stiu cum sa procedez......si unde il pot trece in saga?
Multumesc!O zi buna!

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24248
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Act aditional

#2 Mesaj de balazse »

Sporurile permanente le poti configura la "administrare" -> "configurare salarii" -> "sporuri permanente".
In meniul salariati ai butonul "sporuri permanente", acolo poti trece pentru fiecare salariat sporurile dorite.
Daca in contract sunt trecute acele intervale atunci nu stiu ce ar mai trebui trecut.

tabacariue
Mesaje: 138
Membru din: Mar Ian 17, 2006 12:00 am

Re: Act aditional

#3 Mesaj de tabacariue »

si sporul pt wekend se completeaza in revisal?
iar in saga nu stiu cum sa configurez......

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8266
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: Act aditional

#4 Mesaj de herganiec »

intri si il configurezi ca mai jos:
http://i.imgur.com/o5oVrNQ.png

se va transmite automat la ITM pt angajatii la care le acordati acel spor de weekend.
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

Scrie răspuns