Varianta noua de REVISAL

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Scrie răspuns
Mesaj
Autor
tanchism176
Mesaje: 117
Membru din: Lun Feb 15, 2010 12:00 am

Re: Varianta noua de REVISAL

#106 Mesaj de tanchism176 »

Nici la mine nu merge, desi am dezinstalat si instalat din nou

tobosv790
Mesaje: 2464
Membru din: Mie Mai 06, 2009 12:00 am
Localitate: Locuinta mea de vara (si nu numai) e... la tara

Re: Varianta noua de REVISAL

#107 Mesaj de tobosv790 »

Scrieți la SAGA și o să dea răspuns foarte la obiect dacă nu vă descurcați să căutați soluțiile date deja de forumiștii de pe aici.

aurel211252
Mesaje: 964
Membru din: Mar Apr 19, 2011 12:00 am

Re: Varianta noua de REVISAL

#108 Mesaj de aurel211252 »

La mine atat la Saga C.cat si la Saga PS,atunci cand la "%appdata%"->Apare Folderul cu TeamNet, a trebuit de sters de doua ori(de fapt verifici de doua ori daca s-a copiat altundeva si spoi sters) si apoi am descarcat din nou Revisal 6.0.4.,nu l-am salvat in"Program Files"ci in"Documents and Sattings".Cand faci"Descarcare a Revisalului 6.0.4. sau 6.0.5."putina atentie acolo unde iti cere unde sa il salvezi...In rest e ok.
Ajuta-ti aproapele,pentru a fi laudat,iertat si fericit...

tobosv790
Mesaje: 2464
Membru din: Mie Mai 06, 2009 12:00 am
Localitate: Locuinta mea de vara (si nu numai) e... la tara

Re: Varianta noua de REVISAL

#109 Mesaj de tobosv790 »

Si merge nu? Și la mine?

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25996
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: Varianta noua de REVISAL

#110 Mesaj de tomac »

Nu salvarea kitului contează ci instalarea lui. La instalare instalați-l în altă parte decât în program files și alegeți să fie instalat pentru toți utilizatorii nu doar pentru utilizatorul curent.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

tobosv790
Mesaje: 2464
Membru din: Mie Mai 06, 2009 12:00 am
Localitate: Locuinta mea de vara (si nu numai) e... la tara

Re: Varianta noua de REVISAL

#111 Mesaj de tobosv790 »

Dl. Tomac câtă răbdare aveți. Sunt n-șpe topicuri legate de noul ReviSal. Mai puteți da explicații?

tobosv790
Mesaje: 2464
Membru din: Mie Mai 06, 2009 12:00 am
Localitate: Locuinta mea de vara (si nu numai) e... la tara

Re: Varianta noua de REVISAL

#112 Mesaj de tobosv790 »

Și eu dau multe"rateuri". Dar le dau singur. După ce mi-o iau în nas de câteva ori, abia apoi, întreb aici pe forum sau dau e-mail la SAGA. E greu? Sunt contabil. Fac muncă de HR, de jurist... Dar mă documentez înainte de a pune întrebări. Nu pierd timpul altora! Cel puțin încerc. Greșesc cu ceva?

cernatv
Mesaje: 3381
Membru din: Mie Dec 05, 2012 6:23 pm

Re: Varianta noua de REVISAL

#113 Mesaj de cernatv »

Chestia cu „nu contează unde salvezi kit-ul, ci unde instalezi soft-ul” a devenit, în această epocă în care ai nevoie de computer obligatoriu, sinonimă cu - e greu de exprimat printr-o expresie fără a se simți cineva jignit, ceea ce nu doresc - „ști tabla înmulțirii?” sau ”cei șapte ani de acasă” sau....
Când am auzit prima dată de acele cursuri ECDL, „de conducere a computerului”, am crezut că sunt numai o glumă pentru sifonarea fondurilor UE, dar, în timp - dar și pe acest topic - am văzut că m-am înșelat oarecum și că sunt necesare pentru unele persoane.

tobosv790
Mesaje: 2464
Membru din: Mie Mai 06, 2009 12:00 am
Localitate: Locuinta mea de vara (si nu numai) e... la tara

Re: Varianta noua de REVISAL

#114 Mesaj de tobosv790 »

Adevărat grăit'ai!

ciobanum
Mesaje: 997
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: Varianta noua de REVISAL

#115 Mesaj de ciobanum »

Buna dimineata, am citit tot ce s`a scris despre acest subiect. Am scris in bara de adresa asa cum indicati si nu vad folderul Teamnet, unde gresesc? Am Windows 10.
Trebuie sa trimit urgent REvisal si nu ma descurc. Multumesc.

berceal550
Mesaje: 115
Membru din: Mar Apr 22, 2014 5:05 pm

Re: Varianta noua de REVISAL

#116 Mesaj de berceal550 »

@ciobanum
In calculatorul tau la aceasta adresa C:\Users\NumeCalculator\AppData\Roaming, vei gasi un folder ( director) TeamNet, Acel director trebuie sters iar instalarea revisal-ului sa se faca de exemplu pe partitia D:Revisal cu drepturi pentru toti utilizatorii. Acest lucru se biferaza din meniul de instalare a revisal-ului. Merge. Eu am folosit si un utilitar pentru curatarea registrilor ( CCleaner) si dupa dezinstalarea vechii versiuni am rulat acest programel si am curatat registrii, abia apoi am instalat versiunea noua si merge garantat.

ciobanum
Mesaje: 997
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: Varianta noua de REVISAL

#117 Mesaj de ciobanum »

1.Multumesc mult pentru raspunsuri. Am reusit sa transmit Revisal si actionand butonul ``Erori`` pe site ITM nu imi apare nicio eroare, inseamna ca e corect, da? Eu nu am avut erori niciodata si nu stiu daca acestea apar automat dupa incarcare pe site ITM sau trebuie actionat butonul ``Erori`` de la ``Cauta``. Eu cred ca e corect.
Eu cred ca dupa instalarea Win10 nu am mai pastrat in computer vechiul revisal de la ITM, pentru ca nu l`am mai gasit in Control Panel. Am facut asa: am instalat Revisal 6.0.5. in c: revisal, folder creat de mine in C. L`am instalat pentru toti utilizatorii, am obtinut rvs de la xml din Saga si cred ca totul este in regula. Ce parere aveti?
Am verificat din nou in Users folderul Appdata si tot nu imi apare folder TEamnet....oare de ce?
Am asa Appdata, apoi Local, apoi Microsoft apoi Windows apoi gol.

2. Data consemnarii este 01.05.2016, da?

petrusn604
Mesaje: 9
Membru din: Joi Iul 17, 2008 12:00 am

Re: Varianta noua de REVISAL

#118 Mesaj de petrusn604 »

Aceeasi problema apare si la versiunea Rev. din 29.04.2016.

tobosv790
Mesaje: 2464
Membru din: Mie Mai 06, 2009 12:00 am
Localitate: Locuinta mea de vara (si nu numai) e... la tara

Re: Varianta noua de REVISAL

#119 Mesaj de tobosv790 »

Daca a mers nu mai cauti Teamnet dupa aceea. NU te mai complici. Merge, nu da erori? Inainte!

bratua801
Mesaje: 1
Membru din: Mie Dec 10, 2014 1:49 pm

Re: Varianta noua de REVISAL

#120 Mesaj de bratua801 »

In Saga 4.69 nu apare la Revisal Art.51 alin.1 lit.B. Am de trimis un Revisal cu acest articol. Cum procedez? Multumesc

Scrie răspuns