Revisal

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
bogdanr2
Mesaje: 99
Membru din: Lun Oct 22, 2018 9:30 pm

Revisal

#1 Mesaj de bogdanr2 »

Am preluat o firma si fosta contabila nu vrea sa imi dea baza revisal. Daca introduc salariatii activi din registrul salariati, oare la itm imi dubleaza salariatii?
Multumesc

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24253
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Revisal

#2 Mesaj de balazse »

Trebuie explicat frumos doamnei ca baza de date nu este a ei si sa fie amabila si sa ofere baza de date, altfel puteti lua masurile legale necesare.

bogdanr2
Mesaje: 99
Membru din: Lun Oct 22, 2018 9:30 pm

Re: Revisal

#3 Mesaj de bogdanr2 »

Si daca totusi nu vrea? Ce as putea face? Cum as putea rezolva problema ? Pentru ca la telefon nu mai raspunde

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24253
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Revisal

#4 Mesaj de balazse »

Daca nu ai nici macar ultimul registru (fisierul rvs) atunci nu ai alta posibilitate decat sa introduci manual, dar exista riscul ca la ITM sa iti apare duplicat, vezi cele de aici: https://www.sagasoftware.ro/?p=1214

Avatar utilizator
ovidiuo
Mesaje: 609
Membru din: Joi Sep 05, 2019 8:38 am

Re: Revisal

#5 Mesaj de ovidiuo »

Si eu am avut ghinionul sa nu primesc revisal-ul de la contabilul anterior, dar din fericire am avut Rapoartele Salariatilor listate ... apoi, m-am dus voiniceste si in Revisal-ul din SAGA, la fiecare salariat m-am dus pe "istoric" salariat si am adaugat "linie cu linie" modificarile pana in momentul in care cand dau pe Raportul Salariatului din SAGA mi-l listeaza identic ("la virgula") cu cel "original" .. mie mi-a fost usor, avand doar 6 salariati ! Deci, se poate reconstitui .. dar cu grija !

bogdanr2
Mesaje: 99
Membru din: Lun Oct 22, 2018 9:30 pm

Re: Revisal

#6 Mesaj de bogdanr2 »

Va multumesc . O sa vad cum pot face

cerbui
Mesaje: 78
Membru din: Vin Noi 17, 2006 1:00 am

Re: Revisal

#7 Mesaj de cerbui »

Patronul face actiune in justitie cu obligatia de a face iar contabila fosta care a fost numita in baza unei decizii sa intocmeasca revisalul,va fi obligata sa va predea revisalul.completat pana la data cand a incetat colaborarea cu firma.

bogdanr2
Mesaje: 99
Membru din: Lun Oct 22, 2018 9:30 pm

Re: Revisal

#8 Mesaj de bogdanr2 »

Multumesc mult

Scrie răspuns