raport ceccar

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
cristeae
Mesaje: 795
Membru din: Mar Feb 27, 2007 12:00 am

raport ceccar

#1 Mesaj de cristeae »

Buna ziua, la incarcarea dovezii de plata eu am 3 op, 1 - cotiz.fixa, 2 - cotiz.variabila si 3 - dif.cotiz.variabila
cum fac sa le atasez pe toate 3, am incarcat 1, si cu celelalte cum procedez ? m-am intors am inregistrat 2, am inregistrat si 3 apoi am iesit, Nu stiu cum sa procedez, imi este teama sa nu le dublez sau sa se inregistreze doar unul. Va rog daca aveti timp sa-mi explicati si mie cum sa fac.
Multumesc

gheorghei642
Mesaje: 757
Membru din: Lun Mai 10, 2010 12:00 am

Re: raport ceccar

#2 Mesaj de gheorghei642 »

cristeae: de ce nu intrabati la filiala CECCAR. Cu siguranta, veti obtine rapid si raspunsul.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24188
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: raport ceccar

#3 Mesaj de balazse »

Nu am tangenta cu aceasta spetia, dar nu se poate depune fisier zip? Adica impachetezi cele 3 fisiere si il atasezi.
Daca nu se poate, atunci iti propun sa descarci programul pdf24 cu ajutorul caruia poti combina mai multe fisiere pdf intr-unul singur.

fencec580
Mesaje: 12
Membru din: Lun Feb 02, 2015 10:18 am

Re: raport ceccar

#4 Mesaj de fencec580 »

cristeae scrie: Mar Feb 08, 2022 4:38 pm Buna ziua, la incarcarea dovezii de plata eu am 3 op, 1 - cotiz.fixa, 2 - cotiz.variabila si 3 - dif.cotiz.variabila
cum fac sa le atasez pe toate 3, am incarcat 1, si cu celelalte cum procedez ? m-am intors am inregistrat 2, am inregistrat si 3 apoi am iesit, Nu stiu cum sa procedez, imi este teama sa nu le dublez sau sa se inregistreze doar unul. Va rog daca aveti timp sa-mi explicati si mie cum sa fac.
Multumesc

Sa le atasezi in PDF-ul Raportului de activitate? Aici formatul ZIP daca atasezi ti se va respinge raportul, trebuie PDF obligatoriu. La butonul "Atasez" din raport poti sa selectezi cate un fisier si-l atasezi, apoi repeti pasul pana atasezi tot ce ai nevoie, iar la "Files attached" le poti verifica sa nu fi omis ceva.

Daca te referi la pasul 3 dupa incarcarea raportului pe site, acolo mai bine scaneaza cele 3 OP-uri intr-unul singur, sau cu un program cum spunea si @balaze le combini toate intr-un singur PDF pe care-l vei atasa.

cristeae
Mesaje: 795
Membru din: Mar Feb 27, 2007 12:00 am

Re: raport ceccar

#5 Mesaj de cristeae »

Multumesc mult pentru ajutor,am reusit sa fac un singur pdf, l-am incarcat si am transmis raportul, am primit confirmarea ca raportul a fost transmis dar am bifa numai la pas 1 si 2 la pasul 3 am incercat sa intru si am primit mesaj eroare KP3 - nu aveti acces sa vizualizati acest formular. Este ok asa?
Acum astept sa vedem daca vor valida raportul.
Inca odata mii de multumiri.

fencec580
Mesaje: 12
Membru din: Lun Feb 02, 2015 10:18 am

Re: raport ceccar

#6 Mesaj de fencec580 »

La pasul 3 ar fi trebuit sa poti incarca dovada platii (iti apare informativ si suma de plata ce o preia din raportul incarcat la pasul 2), ar fi de completat datele documentului de plata (nr. OP si data) si de incarcat formatul pdf (cel putin pentru Filiala Bihor asa am avut, zilele trecute l-am depus).
Abia apoi dupa ce pasul 3 este finalizat si are bifa, raportul este transmis filialei de care apartineti in vederea verificarii si validarii. Dupa confirmarea validarii va aparea la pasul 4 "Raportul a fost validat si ai fost programat pentru viza" urmand sa te prezinti fizic la filiala pentru a primi viza aferenta anului 2022.

avramg
Mesaje: 512
Membru din: Lun Feb 19, 2007 12:00 am
Localitate: bucuresti

Re: raport ceccar

#7 Mesaj de avramg »

Stimati colegi, ma chinui de o saptamina sa depun raportul ceccar pentru 2023 si nu reusesc.
Intru pe plartforma, incarc raportul si toate cele si cind dau pe ''pasul urmator'''se blocheaza, se invirte tot timpul.
Azi noapte m-am trezit pe la 4 si am tot incercat dar degeaba.Mentionez ca am incercat de pe mai multe calculatoare.
Am sunat non stop la ceccar dar nu raspunde nimeni, am trimis si email de citeva ori dar nimic.....
Puteti sa-mi dati o solutie?
Voi ati reusit?

popam506
Mesaje: 81
Membru din: Vin Oct 26, 2018 1:54 pm

Re: raport ceccar

#8 Mesaj de popam506 »

Eu l-am depus in 12 februarie si a functionat fara probleme. Probabil incearca multi colegi sa depuna si se blocheaza platforma. In fiecare an au fost probleme pe final de luna si au mai prelungit termenul cu cateva zile, recunoscand ca platforma nu functioneaza. Singura solutie e sa mai incercati.

Scrie răspuns