Vector fiscal

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
calfav990
Mesaje: 222
Membru din: Mar Oct 04, 2011 3:59 pm

Vector fiscal

#1 Mesaj de calfav990 »

Credeți ca se poate implementa un vector fiscal, astfel in cat sa vedem la cine am depus declaratii și la cine nu? Multumesc.

deaconus16
Mesaje: 9
Membru din: Mie Oct 28, 2015 10:33 am

Re: Vector fiscal

#2 Mesaj de deaconus16 »

Finantele daca ar avea o optiune In spatiul virtual ar fi excelent. Adica unde descarci fisa sintetica si certificatul fiscal vreau sa spun. Din pacate eu nu am gasit aceasta optiune.

dragomirt
Mesaje: 109
Membru din: Mar Mar 31, 2009 12:00 am

Re: Vector fiscal

#3 Mesaj de dragomirt »

Buna ziua,

exista aceasta posibilitate din iulie 2017
daca a-ti depus C800 pt fiecare firma.
in SPV in stanga avem ,,Solicitari. Aici mai avem ,, Informatii,, si aici gasim fisa sintetica sub numele de,, fisa rol,,
la ,, Eliberare documente,, se poate solicita ,,Certificatul de atestare fiscala,,

cele bune

dragomirt
Mesaje: 109
Membru din: Mar Mar 31, 2009 12:00 am

Re: Vector fiscal

#4 Mesaj de dragomirt »

calfav990 scrie:Credeți ca se poate implementa un vector fiscal, astfel in cat sa vedem la cine am depus declaratii și la cine nu? Multumesc.
Adica tu nu stii la cine ai depus declaratii?

interesant

ferenta
Mesaje: 2867
Membru din: Joi Sep 04, 2008 12:00 am

Re: Vector fiscal

#5 Mesaj de ferenta »

calfav990 scrie:Credeți ca se poate implementa un vector fiscal, astfel in cat sa vedem la cine am depus declaratii și la cine nu? Multumesc.
Dacă intrați pe SPV, unde apar toate mesajele primite, aveți acolo posibilitatea să tastați codul fiscal al fiecărei firme și să vedeți tot ce s-a depus!Baftă!
Norocul este ceea ce are loc atunci când pregătirea se întâlnește cu șansa!

rovidg481
Mesaje: 12
Membru din: Vin Ian 26, 2018 11:18 am

Re: Vector fiscal

#6 Mesaj de rovidg481 »

deaconus16 scrie:Finantele daca ar avea o optiune In spatiul virtual ar fi excelent. Adica unde descarci fisa sintetica si certificatul fiscal vreau sa spun. Din pacate eu nu am gasit aceasta optiune.
Exista aceasta optiune la solicitare informatii/ istoric declaratii
introduci codul fiscal si anul care te intereseaza.

calfav990
Mesaje: 222
Membru din: Mar Oct 04, 2011 3:59 pm

Re: Vector fiscal

#7 Mesaj de calfav990 »

Ma refer printr-o metoda in care se poate observa foarte repede la ce firme am depus declarațiile și la care încă nu, dacă depun declarațiile la 10 firme din care 3 am erori sa apare ca și ne depuse, aduci erori cu alta culoare.

Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

Re: Vector fiscal

#8 Mesaj de septimiuv »

Fă un excel și ai evidența acolo.

Scrie răspuns