Declaratia 100 decembrie

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
barbierug110
Mesaje: 86
Membru din: Mie Mai 13, 2009 12:00 am

Declaratia 100 decembrie

#1 Mesaj de barbierug110 »

A primit cineva pana acum scrisorici de la administratii prin care sunteti instiintati ca nu ati depus decalaratia 100 aferenta trim IV?

tatum
Mesaje: 459
Membru din: Lun Feb 07, 2011 12:00 am

Re: Declaratia 100 decembrie

#2 Mesaj de tatum »

da , de la sect.2 Bucuresti ; cand am mers cu notificarea la ei mi-au zis s-o neglijez ;
le-am trinis raspuns prin posta :
"In conformitate cu prevederile codului fiscal “Contribuabilii prevăzuți la art. 34 alin. (1) lit. b) din Legea nr. 571/2003, cu modificările și completările ulterioare, și care au definitivat închiderea exercițiului financiar anterior până la data de 25 februarie inclusiv a anului următor celui de raportare depun declarația anuală de impozit pe profit fără a depune formularul 100 pentru impozitul pe profit pentru trimestrul IV al anului de raportare . “

Avatar utilizator
munteanud411
Mesaje: 845
Membru din: Mar Aug 22, 2006 12:00 am
Localitate: CONSTANTA
Contact:

Re: Declaratia 100 decembrie

#3 Mesaj de munteanud411 »

Iertati-i si nu va enervati in plus! Regulile au ramas aceleasi, doar ca cei care tin evidenta pe platitor s-au speriat de atatea modificari si, decit sa citeasca "baza muncii lor" au preferat sa se acopere cu hirtii ( si cu drumurile si nervii contribuabililor)
Dea Domnul sa ramina 2 birouri la AdFin- unul pentru rectificative si unul cu 2 angajati care sa rezolve problemele de functionare a sistemelor informatice!
Dan-
http://schimbativiata.webs.com/

barbierug110
Mesaje: 86
Membru din: Mie Mai 13, 2009 12:00 am

Re: Declaratia 100 decembrie

#4 Mesaj de barbierug110 »

si eu tot de la sectorul 2. sunt curios daca si celelalte sectoare au trimis...

tamasanuc
Mesaje: 287
Membru din: Mar Feb 27, 2007 12:00 am
Localitate: Bucuresti

Re: Declaratia 100 decembrie

#5 Mesaj de tamasanuc »

Niste cretini !!! Ar trebui sa le fie imputate cheltuielile inutile efectuate pt trimiterea acestor notificari ! Sa mai raspunda si ei , nu doar noi !

Avatar utilizator
munteanud411
Mesaje: 845
Membru din: Mar Aug 22, 2006 12:00 am
Localitate: CONSTANTA
Contact:

Re: Declaratia 100 decembrie

#6 Mesaj de munteanud411 »

NU SUNT CRETINI!- SUNT GENII !!!
Seful lor , Blejnar( nu il cunosc dar l-as pune macar 60 zile la racoare sa "sifoneze"tot)-
-"Suplimentele se vor acorda in functie de performanta " (asta era la scandalul de la ANAF)
noile reglementari prin OUG 117 si mai ales OMFP ("Ialomicioara"l-o fi chemand?), spun ca nu s-a schimbat nimic!
Ati vazut vreun functionar de la Fisc la AJOFM? Sau era acelasi,tot cu oalele de mincare pe birou la ora 09:30- care ti-a spus si anul trecut ca este ocupat si nu iti poate prelua fisele fiscale ?
Dan-
http://schimbativiata.webs.com/

Scrie răspuns