compensare

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
tobosv790
Mesaje: 2463
Membru din: Mie Mai 06, 2009 12:00 am
Localitate: Locuinta mea de vara (si nu numai) e... la tara

Re: compensare

#16 Mesaj de tobosv790 »

Ala nu e lant e belciug! Belciug de compensare. Uau, super! Vorba fiica-mii de 3 ani si 4 luni.
Serios acum: La cat e de aiuristica e aceasta og77/99 modificata prin og22/2016 eu zic ca n-are rost sa ne complicam viata singuri. Au scos aceste ordine de compensare (sunt de mult intr'adevar) tot ca pe o chichita. Ce avea domne daca scriau ambii parteneri o hartie ceva (un PDF-u' ceva, apropos de "factura electronica"de pe alt topic) il semnau ambii parteneri (olograf sau electronic) si faceau pur si simplu compensarea. Nu asta este scopul declarat al acestor acte normative:"prevenirea incapacitatii de plata"?

cernatv
Mesaje: 3381
Membru din: Mie Dec 05, 2012 6:23 pm

Re: compensare

#17 Mesaj de cernatv »

Eu fără semnătura lui Obama pe 18 exemplare listate color nu mai compensez nimic. Sau a lui Putin măcar.
Că-n semnăturile astea din interiorul arcului carpatic nu te poți baza. :mrgreen:

tatum
Mesaje: 461
Membru din: Lun Feb 07, 2011 12:00 am

Re: compensare

#18 Mesaj de tatum »

Formularul iti cere singur ceea ce trebuie sa completezi.
Fiecare , dintre cei implicati, completeaza un Ord.Comp. in 2 ex-rosu,albastru. Fiecare devine ag.initiator pt O.C. completate de el. Pe verso, fiecare trece fact pe care vrea sa le achite si respectiv incaseze. Ambele exemplare se trimit (de fiecare initiator) partenerului sau. Acesta va semna si stampila pe fata O.C. la Ag ec. destinatar .
Dupa semnare partenerul returneaza ex.albastru.
La final fiecare va detine un exemplar rosu si unul albastru .

cernatv
Mesaje: 3381
Membru din: Mie Dec 05, 2012 6:23 pm

Re: compensare

#19 Mesaj de cernatv »

Ok, dar ce să mai ștampilezi, că OUG 15/2015 e în vigoare de peste un an?

tatum
Mesaje: 461
Membru din: Lun Feb 07, 2011 12:00 am

Re: compensare

#20 Mesaj de tatum »

Ok! Ai dreptate , fara stampila .

Scrie răspuns