Suspendare contract - adeverinta vechime

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
popc577
Mesaje: 37
Membru din: Lun Feb 18, 2008 12:00 am

Suspendare contract - adeverinta vechime

#1 Mesaj de popc577 »

Buna ziua
Am o persoana pt care am operat in SAGA o suspendare a CIM. Data inceput susp 10.04, data sfarsit susp 09.05.2017
Incepand cu data de 10.05 am operat CIM ca fiind activ.
Ambele operatii apar in istoric salariat.
In raport salariat la detalii suspendare apare perioada 10.04-09.05
In adeverinta de vechime apare DOAR data modificarii 10.04 - tip modificare - suspendare, nu apare si reluarea contractului cu 10.05.
Ar trebui sa apara, nu?

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: Suspendare contract - adeverinta vechime

#2 Mesaj de tomac »

Da. În mod normal apare - condiția este să nu fi utilizat aceiași dată a consemnării pentru a activa contractul cu cea utilizată inițial la suspendare.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

nicab
Mesaje: 16
Membru din: Vin Mar 24, 2006 12:00 am

Re: Suspendare contract - adeverinta vechime

#3 Mesaj de nicab »

Si eu am aceasi problema, de la ultimul update facut de Saga cand dau adeverinta de vechime nu imi mai apare data revenirii din suspendare pe aceasta, chiar daca data revenirii apare in istoric salariat.
Adeverinta apare eronata cum ca am suspendat cu 01.05.2017 si nu am mai revenit pana am urmatoarea modificare.
Va rog daca puteti sa reparati si aceasta eroare, deoarece trebuie sa le refac pe toate manual in word si mananda destul de mult timp. Daca tot avem aceasta facilitate ar fi ok sa fie si functionala.
Daca reactivarii nu este aceeasi cu data incetarii, deci nu poate fi vorba de asta.

Multumesc

popc577
Mesaje: 37
Membru din: Lun Feb 18, 2008 12:00 am

Re: Suspendare contract - adeverinta vechime

#4 Mesaj de popc577 »

Data consemnarii activarii contractului difera de cea a suspendarii. Nu stiu daca este de la ultimul update....acum am observat situatia.

Scrie răspuns