Asociatie de proprietari

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
traianm
Mesaje: 216
Membru din: Vin Aug 24, 2007 12:00 am

Asociatie de proprietari

#1 Mesaj de traianm »

Buna seara,

Speta:
Am o asociatie de proprietari cu
- presedinte-are ctr de mandat in prezent- : ( si lucreaza cu alt ctr de munca la alt job)
- Ce bifez la tip norma si la detalii?
- presedinte -are ctr de mandat in prezent- : ( si nu lucreaza cu alt ctr de munca la alt job)
- Ce bifez la tip norma si la detalii?
- cenzor --are ctr de mandat in prezent- : ( si lucreaza cu alt ctr de munca la alt job)
- Ce bifez la tip norma si la detalii?
- femeie de servici - -are ctr de munca cu 2 ore in prezent- : ( si lucreaza cu alt ctr de munca tot de 2 ore la alt job)
- Ce bifez la tip norma si la detalii?



Multumesc frumos!!!!

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: Asociatie de proprietari

#2 Mesaj de tomac »

La contracte de mandat - alegeți la normă 8 ore/zi, la tip "Alte categorii asimilate salariilor" și în detalii alegeți pentru președinte "Persoane alese în cadrul ONG 3.3", iar la cenzori ceea ce este la 4 - cenzori. Nu are relevanță că mai lucrează sau nu la alt job.
Femeia de serviciu - normă 2 ore/zi - la tip "Permanent" în detalii alegeți "Salariat". Dacă veniturile cumulate din toate contractele de muncă sunt de cel puțin un minim pe economie sau dacă este pensionară atunci bifați "Baza contrib.egala cu salariul", altfel nu bifați acea opțiune. Dacă este pensionară puneți bifă și la "Pensionar". Dar dacă nu e pensionară și nici veniturile cumulate nu sunt cel puțin 1900 lei atunci doar contribuțiile sociale vor fi 665 lei.

Și încă o chestiune: nu mai postați același mesaj în mai multe locuri. Ați postat și în secțiunea dedicată SAGA B deși ceea ce întrebați nu are nici o legătură cu SAGA B care e program pentru bugetari.
Pe viitor vă șterg orice postare de acest fel în mod direct de peste tot cu răspunsuri cu tot dacă între timp vi s-a și răspuns.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

traianm
Mesaje: 216
Membru din: Vin Aug 24, 2007 12:00 am

Re: Asociatie de proprietari

#3 Mesaj de traianm »

Multumesc frumos, scz pt postare....

Scrie răspuns