post angajare

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
lupum263
Mesaje: 442
Membru din: Vin Iun 07, 2013 12:10 pm

post angajare

#1 Mesaj de lupum263 »

buna ziua.Am un angajat care are ca studii 10 clase ,dar in firma e un fel de sef si e si priceput la tot ce tine de vanzari in magazin.Acum este angajat ca muncitor necalificat.
Ca sa obtina un imprumut de la banca i s-a cerut marire de salariu si schimbarea postului,adica mai avansat.Pe ce post as putea sa-l trec,ca sa fie ,,bine vazut,, la banca?
va multumesc mult pentru raspuns

Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11914
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

Re: post angajare

#2 Mesaj de septimiuv »

Director vânzări.

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 26000
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: post angajare

#3 Mesaj de tomac »

1. Ajutor șef cameră deputați.
2. Chiparos
Chiar contează funcția? Adică dacă e cu salariu mare, chiar contează ce funcție are? E cumva stupid. E ca și cum ar spune banca, băi e faianțar și are salariu 7000 lei/lună, e ok ca salariu, dar totuși, faianțar? Nu poate fi și el ceva de genul "general manager la pus faianță"? Unii din bănci sunt cu logica la nivelul genunchilor broaștei. În economia reală sunt oameni, cu studii medii, poate nici cu bacalaureat luat, dar cu pregătire profesională ok, angajați pe posturi care nu sunt de conducere, dar cu salarii mai mari ca a unora cu studii superioare. E stupid să le pretinzi să vină cu hârtii să arate că sunt altcineva.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

lupum263
Mesaje: 442
Membru din: Vin Iun 07, 2013 12:10 pm

Re: post angajare

#4 Mesaj de lupum263 »

Da,aveti dreptate e foarte stupid,dar cei de la banca i -au cerut si aditionalul de marire salariu si motivul pentru care i-a marit salariul,,,adica sa se scrie ca a fost avansat pe un post mai superior,,. Asa e la noi ..multa hartie consumata

Scrie răspuns