Cerere de compensare dupa rectificativele in constructii iul+aug+sept.

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
marcua449
Mesaje: 31
Membru din: Vin Mar 17, 2017 2:09 pm

Cerere de compensare dupa rectificativele in constructii iul+aug+sept.

#1 Mesaj de marcua449 »

A mai avut cineva probleme cu platile la buget pt.constructii si daca a avut cum s-a solutionat problema ;
eu am primit somatie si titlu executoriu in 02.12.2019 pt.ca nu s-a platit pana in 25.11.2019 , mi se cere sa fac cerere de compensare pt.sumele virate in plus si sa prezint balanta sa vada unde am evidentiat aceste sume , aceste sume au fost la timpul respectiv debitele curente , ele au devenit plati in plus dupa actualizarile impuse de ANAF in noua declaratie 112 cu noul calcul pt.angajatii cu timp partial .

pomparaus
Mesaje: 4180
Membru din: Vin Iun 06, 2014 10:47 am

Re: Cerere de compensare dupa rectificativele in constructii iul+aug+sept.

#2 Mesaj de pomparaus »

Da, trebuie facuta cerere de compensare, dar nu inteleg de ce cer balante de verificare.
Eu am facut cerere de compensare la Sectorul 2 Bucuresti (nu mia cerut nimeni balanta) - aveam sume la diferente incasate in plus provenite din amenzi de circulatie (auto) si le-am cerut compensare cu TVA de plata si aseara am intrat pe fisa rol si am vazut operata compensarea. Voi stiti ca pe tva ne chemau cu jurnale, balante, etc, etc. Probabil difera cerintele de la oras la oras, de la functionar la functionar, doar ca eu nu cred ca e normal, ai banii mei in contul tau la ANAF, ce-ti trebuie tie ANAF balanta mea?!

marcua449
Mesaje: 31
Membru din: Vin Mar 17, 2017 2:09 pm

Re: Cerere de compensare dupa rectificativele in constructii iul+aug+sept.

#3 Mesaj de marcua449 »

Multumesc pt.raspuns , o sa fac si eu cerere de compensare si o sa le prezint si balanta , sa termin cu ei , va spun sincer mi-e tare drag sa interactionez cu cei de la fisc !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! , se vede ca nu au lucrat in economia reala .

pomparaus
Mesaje: 4180
Membru din: Vin Iun 06, 2014 10:47 am

Re: Cerere de compensare dupa rectificativele in constructii iul+aug+sept.

#4 Mesaj de pomparaus »

Cred ca tuturor ne e drag sa colaboram cu ei (parte din ei).

Scrie răspuns