Bilant ONG

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
belibouc
Mesaje: 53
Membru din: Mie Noi 08, 2017 12:24 pm

Bilant ONG

#1 Mesaj de belibouc »

Buna ziua. Am instalat ultima verisune de Saga - 521. Vreau sa fac bilantul dar nu reusesc, ceva nu-i in regula. Daca generez PDF-ul abia acolo arata erorile cand dau validare. Ce nu fac bine? Multumesc.

Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

Re: Bilant ONG

#2 Mesaj de septimiuv »

Probabil ai activitate economică. Saga nu generează bilanțul pentru activitate economică.

belibouc
Mesaje: 53
Membru din: Mie Noi 08, 2017 12:24 pm

Re: Bilant ONG

#3 Mesaj de belibouc »

Nu am activitate economica. Este un ONG infiintat pe langa un liceu, de catre parinti, care face donatii si atat. Am facut bilantul din Saga in fiecare an. Acum nu stiu ce se intampla.

Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

Re: Bilant ONG

#4 Mesaj de septimiuv »

Verifică să ai ultima actualizare la program, apasă actualizare formule și actualizare date.
Dacă nu se rezolvă trimite mail cu baza de date la saga.

belibouc
Mesaje: 53
Membru din: Mie Noi 08, 2017 12:24 pm

Re: Bilant ONG

#5 Mesaj de belibouc »

Multumesc, astazi am actualizat programul. Am dat si actualizare date si formule. Poate gresesc eu ceva. Saga nu face si F21? La mine nu-i activ acest formular. Am erori, le-am vazut cand am generat PDF-ul, dar in Saga nu le inroseste, cu toate ca sunt. Dar eu am corectat in PDF , am validat si oare asa nu-i bun?

belibouc
Mesaje: 53
Membru din: Mie Noi 08, 2017 12:24 pm

Re: Bilant ONG

#6 Mesaj de belibouc »

Ca sa trimit mail cu baza de date la Saga, se precedeaza exact cum as salva baza de date pe un suport extern si trimit ceea ce salvez? Multumesc, dar nu am trimis pana acum.

mantogp710
Mesaje: 315
Membru din: Mie Mar 29, 2017 12:57 pm

Re: Bilant ONG

#7 Mesaj de mantogp710 »

Din Administrare- Intretinere baza de date . Acolo aveti salvare / indexare , eventual puteti bifa Cu salvarea datelor si in alta locatie si alegeti desktop-ul ca sa fie usor sa gasiti arhiva care trebuie trimisa.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24126
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Bilant ONG

#8 Mesaj de balazse »

Despre salvare de baza de date:
https://www.youtube.com/watch?v=e8ip0f2XYHo

trotom337
Mesaje: 3
Membru din: Lun Aug 31, 2009 12:00 am

Re: Bilant ONG

#9 Mesaj de trotom337 »

Dupa generare bilant PDF ati declarat pe prima pagina numar salariati ( zero in cazul in care nu aveti salariati) inainte de validare?

belibouc
Mesaje: 53
Membru din: Mie Noi 08, 2017 12:24 pm

Re: Bilant ONG

#10 Mesaj de belibouc »

Avem un salariat si l-am trecut la AFSP.

robut
Mesaje: 1077
Membru din: Lun Iun 18, 2007 12:00 am

Re: Bilant ONG

#11 Mesaj de robut »

Buna ziua,
doresc si eu o informatie deoarece ma contrazic cu presedintele unei Asociatii fara activitate economica. Ce trebuie sa contina arhiva zip care se ataseaza la bilant? el zice ca este suficienta doar Declaratia.

Scrie răspuns