eroare pdf cerere somaj

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24172
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: eroare pdf cerere somaj

#16 Mesaj de balazse »

Eu recent am depus fara nici o problema (ii drept ca m-am folosit de formularele de luna trecuta, o sa vedem ce se va primii ca si raspuns la prelucrare).

velescuo239
Mesaje: 89
Membru din: Mar Feb 12, 2008 12:00 am

Re: eroare pdf cerere somaj

#17 Mesaj de velescuo239 »

a mers...tipic romanesc...din cauza suprasolicitarii site-ului...ca si la anaf in 25...))))

paturcai
Mesaje: 8076
Membru din: Mie Feb 07, 2007 12:00 am

Re: eroare pdf cerere somaj

#18 Mesaj de paturcai »

Este o greseala a celor care au facut formularele.
Formularele nu sunt atat de "inteligente", ele sunt intocmite ca pentru toate lunile sa fie 30 de zile.
Daca vreti sa vedeti ca asa este, treceti 29 02 2020 si va da aceeasi eroare. Cei care le-au "executat" nu si-au mai batut capul cu formularul (o luna are 30 si alta 31); au considerat ca toate lunile anului au 30 de zile.
Si asa este o rusine: acele formulare arata cat de profesionist este nivelul celor care le-au conceput.
Pana si faimoasa Agenda Digitala a Romaniei (AICI.GOV) s-a umplut peste noapte numai de profesioniti
Am vazut viitorul. Nu mi-l permit!

velescuo239
Mesaje: 89
Membru din: Mar Feb 12, 2008 12:00 am

Re: eroare pdf cerere somaj

#19 Mesaj de velescuo239 »

surpriza...confirmarea primita azi pe email era pt.depunerea de luna trecuta...mi am dat seama dupa ce au inceput sa mi vina imediat confirmarile la toate celelalte firme, pt depunerile pe luna aprilie, fara sa fac acum vreo trimitere la firmele respective...
noroc ca am avut salvate confirmarile de luna trecuta, ca asa dupa cod nu stii la care luna se refera depunerea.....
ati primit asa ceva?

paturcai
Mesaje: 8076
Membru din: Mie Feb 07, 2007 12:00 am

Re: eroare pdf cerere somaj

#20 Mesaj de paturcai »

Adica, pe cale de consecinta, ei nu au "publicat" inca formularele pentru luna MAI.
Pe site se gasesc formularele aferente lunii APRILIE
Nu-i nicio surpriza, banuiam dar nu aveam confirmarea.
Multumesc pentru confirmare.
Am vazut viitorul. Nu mi-l permit!

velescuo239
Mesaje: 89
Membru din: Mar Feb 12, 2008 12:00 am

Re: eroare pdf cerere somaj

#21 Mesaj de velescuo239 »

au modificat formularele pe site.
la cerere acum se poate pune si 31 si se valideaza fara erori, iar la lista de angajati apare numărul de zile aferente suspendării contractului individual de muncă în perioada stării de urgenţă/alertă

dinud251
Mesaje: 196
Membru din: Lun Dec 03, 2012 1:19 pm

Re: eroare pdf cerere somaj

#22 Mesaj de dinud251 »

Eu am depus aproape la toate firmele pentru care am depus luna trecuta. Codurile sunt diferite. Am verificat pentru 8 firme. Cand am depus nu am completat pe formularul din aprilie ci am descarcat luni dimineata fisierele de pe aici.gov.ro

Oricum, apropo de portal, mi-e suficient sa stiu ca e facut in colaborare cu Telekom Romania, adica o adunatura de corporatisti de Dambovita, a caror mare idee e sa faca niste modele/harti/procese la care sa lucreze sute de oameni si niciodata sa nu le puna in aplicare.

paturcai
Mesaje: 8076
Membru din: Mie Feb 07, 2007 12:00 am

Re: eroare pdf cerere somaj

#23 Mesaj de paturcai »

Mda, o alta societate de profesionisti si la telefonie
Am vazut viitorul. Nu mi-l permit!

Scrie răspuns