REVISAL

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
bulzanv111
Mesaje: 132
Membru din: Mie Dec 21, 2016 5:00 pm

REVISAL

#1 Mesaj de bulzanv111 »

buna ziua,
lucrez in revisal program de la itm
am gresit articolul de somaj am trecut art 54 in de art 52 lit c in 25.03.2020

in 3 iunie m-au anuntat cei de la somaj ca nu primesc banii
prog revisal nu mia permis corestura in urma ,
am lucrat pe un alt calculator unde am restaurat datele pina in 25.03.2020 unde am putut modifica articolul
in continuare am inregistrat din nou contractele inregistrate dupa acea data si am transmis revisal la itm zic eu corect adica cu articol corect art 52 lit c

Acum am avut control de la itm si zic ei ca se vade corect articolul acum , dar apar contractele inregistrate dupa 25.03.2020 de doua ori
repet am lucrat dupa un alt calculator
rog ajutati-ma ce sa fac in revisal pt a corecta
multumesc mult

paturcai
Mesaje: 8076
Membru din: Mie Feb 07, 2007 12:00 am

Re: REVISAL

#2 Mesaj de paturcai »

Vedeti cum anumale apar in REVISAL de pe site.
Exemplu:
La GIGI apar 2 contracte: 022 si 22.
Mergeti in SAGA aveti o sageata dubla care arata asa >>
Apasati pe ea, si faceti acolo corectiile necesare: daca numarul corect este 022 si nu 22, inchideti contractul 22 si retransmiteti REVISAL-ul
Dupa ce faceti corectia in SAGA, apasati in stanga jos butonul COPIERE FISIER, dati CANCEL si OK
Veti regasi fisierul salvat (ca XML) in C:\TEMP\RevSal
Folositi programul de la ITM ca sa-l faceti RVS si transmiteti-l
Am vazut viitorul. Nu mi-l permit!

bulzanv111
Mesaje: 132
Membru din: Mie Dec 21, 2016 5:00 pm

Re: REVISAL

#3 Mesaj de bulzanv111 »

este acelasi numar de contract si aceeasi data ,in saga il am introdus o singura data
eu lucrez in revisal de la itm si aici se vede tot un singur contract
doar ca am vrut sa fac corectia de pe un alt calculator sa nu stric revisalul din calculatorul de pe care lucrez
in acel calculator am restaurat baza de date mai veche ca sa pot modifica articolul si data intrarii in somaj tehnic ,dar in schim fara sa vreau am dublat acel contract
multumesc pt ajutor

chiritam940
Mesaje: 40
Membru din: Vin Ian 23, 2009 2:00 am

Re: REVISAL

#4 Mesaj de chiritam940 »

ceva face diferenta intre cele doua contracte. solicitati situatia de la itm , introduceti noul contract dublat cu toate datele aferente si il incetati cu aceeasi data a angajarii.

cerbui
Mesaje: 78
Membru din: Vin Noi 17, 2006 1:00 am

Re: REVISAL

#5 Mesaj de cerbui »

Deschideti rvs itm si in coltul din dreapta aveti Semnul intrebarii acolo gasiti raspunsul pe care il cautati la toate intrebarile dvs; este necesar sa luati o situatie de rvs dela itm scrisa,contra unei taxe,dupa care corectati tot ce doriti.

Scrie răspuns