Tiparire valoare totala aviz.

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
airineig
Mesaje: 11
Membru din: Vin Noi 11, 2011 1:08 pm

Tiparire valoare totala aviz.

#1 Mesaj de airineig »

Buna ziua.
Am urmatoarea situatie : livrez produse in baza avizului de insotire a marfii, insa bifand ca valoarea produselor sa nu apara pe aviz. Atunci cand numarul produselor incap pe o singura pagina nu apare si valoarea totala a produselor, ceea ce este in regula, insa cand numarul produselor este mai mare si se tiparesc pe cel putin doua pagini, apare si valoarea totala a produselor. Ce ar trebui sa fac pentru ca sa nu mai apara pe avizele de insotire a marfii, valoarea totala a produselor livrate indiferent de numarul de produse mentionate pe aviz.

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: Tiparire valoare totala aviz.

#2 Mesaj de tomac »

Eu nu reușesc să reproduc această problemă.
În ce program și versiune vă apare problema? Ce bază de date - standard sau client server?
Se manifestă aleator sau de fiecare dată? Dacă e ultima versiune a programului și o reinstalați, se întâmplă la fel? Dacă da, vă rog să trimiteți o salvare a bazei de date la SAGA indicând avizul la care aveți această problemă.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

airineig
Mesaje: 11
Membru din: Vin Noi 11, 2011 1:08 pm

Re: Tiparire valoare totala aviz.

#3 Mesaj de airineig »

Buna ziua.
Am descarcat ultima versiune saga, insa rezultatul este acelasi.
Cand tiparesc un aviz de insotire a marfii care are un numar de produse ce incap doar pe o pagina a foii, nu apar valoare totala neta, valoare tva si valoarea totala, in schimb atunci cand numarul de produse care apar pe avizul de insotire a marfii este mai mare, aparand pe cel putin doua pagini, atunci apar toate valorile (valoare totala neta, valoare tva si valoarea total). In dreptul produselor, in ambele variante nu apare pretul produsului.
Baza de date standard, cu licenta.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24120
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Tiparire valoare totala aviz.

#4 Mesaj de balazse »

Trimite e-mail echipei Saga cu o salvare de baza de date pentru a verifica.
Sa ne zici si noua cum s-a finalizat.

Scrie răspuns