Factura fara informatii suplimentare ale comenzii

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
nechitam785
Mesaje: 9
Membru din: Mie Feb 10, 2010 12:00 am

Factura fara informatii suplimentare ale comenzii

#1 Mesaj de nechitam785 »

Buna ziua!
Cum pot sa creez o factura, fara sa apare informatiile suplimentare ale comenzii?
Multumesc!

gheorghei642
Mesaje: 743
Membru din: Lun Mai 10, 2010 12:00 am

Re: Factura fara informatii suplimentare ale comenzii

#2 Mesaj de gheorghei642 »

nechitam785: Scoateti bifa de la " Inf.supl. incluse " din Operatii -> Iesiri -> Tiparire facturi & avize-> Configurare formular -panoul detalii

nechitam785
Mesaje: 9
Membru din: Mie Feb 10, 2010 12:00 am

Re: Factura fara informatii suplimentare ale comenzii

#3 Mesaj de nechitam785 »

Am incercat, am scos bifa de la " Inf.supl. incluse ", dar totusi apar informatiile suplimentare cand tiparesc factura.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24168
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Factura fara informatii suplimentare ale comenzii

#4 Mesaj de balazse »

Cred ca doar daca ai sterge manual acele date, dar totusi de ce nu doresti sa apara pe factura (este o informatie a ta).
Ar trebui sa trimiti e-mail echipei Saga in acest sens, poate s-ar putea introduce o bifa la configurare tiparire sau in meniul ""comenzi".
Sa ne zici si noua cum s-a finalizat.

nechitam785
Mesaje: 9
Membru din: Mie Feb 10, 2010 12:00 am

Re: Factura fara informatii suplimentare ale comenzii

#5 Mesaj de nechitam785 »

Asa fac, sterg informatiile suplimentare, dar la fiecare factura e putin plictisitor. Lucrez la o panificatie si facturile fac prin comenzi. Pana la sfarsitul septembriei pe o factura am pus 8 tipuri de produse si am tiparit pe o foaie a4. Acum daca pun mai mult de 4 produse pe o factura, la tiparire trebuie doua foi de a4. Ramane sa trimit un e-mail pentru echipa Saga.Multumesc pentru raspunsuri.

Scrie răspuns