Denumire articol

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
vintuc145
Mesaje: 15
Membru din: Joi Feb 26, 2015 12:18 am

Denumire articol

#1 Mesaj de vintuc145 »

Buna ziua!
Am o problema legata de coloana "Denumire produs" din SAGA. Am observat ca in aceasta coloana se pot introduce maxim 60 de caractere. Problema mea apare la preluarea datelor din WooCommerce (prin FGO), unde denumirea articolelor este mai lunga ( iar diferentierea se face de cele mai multe ori prin ultimele caractere) , astfel incat la preluarea iesirilor (de exemplu) SAGA imi genereaza coduri noi pentru articolele care pana la caracterul nr.60 coincid cu alte articole. Exista vreo posibilitate de a extinde coloana "Denumire articol" din SAGA la mai mult de 60 de caractere?
Va multumesc

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24125
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Denumire articol

#2 Mesaj de balazse »

Pentru modificare program, cel mai usor ii sa trimiti e-mail direct echipei Saga.
Totusi nu ar fi mai bine sa prescurtezi denumirea produselor sau sa muti acele ultimele caractere mai in fata?

vintuc145
Mesaje: 15
Membru din: Joi Feb 26, 2015 12:18 am

Re: Denumire articol

#3 Mesaj de vintuc145 »

Multumesc pentru raspuns! Am crezut ca e vreo posibilitate simpla pe care nu o vad eu. Intr-adevar ar fi mai simplu, insa produsele au foarte multe caracteristici care trebuie sa se regaseasca in denumire, este resortul altcuiva, eu trebuie doar sa ma descurc cu asta :))

Scrie răspuns