Preluarea automata cu moneda gresita

Retea, baze de date, salvari, restaurari etc.
Mesaj
Autor
frujad973
Mesaje: 16
Membru din: Joi Oct 21, 2010 12:00 am

Preluarea automata cu moneda gresita

#1 Mesaj de frujad973 »

Dragii mei am si eu o problema! am o societate cu destul de multa activitate lunara, societate a carei contabilitate o tin in saga din 2008 si s-au adunat destul de multe date si as vrea sa incep anul asta doar cu soldurile lui dec 2012, doar ca la preluarea automata, imi inregistreaza toate articolele contabile in moneda USD in loc de RON!
Fac ceva gresit? sau trebuie facut ceva special?
multumesc

paidolat181
Mesaje: 487
Membru din: Vin Aug 11, 2006 12:00 am
Localitate: Resita

Re: Preluarea automata cu moneda gresita

#2 Mesaj de paidolat181 »

Si eu am patit la fel, doar ca mie mi-a luat grivna ukraineana! Am inlocuit manual in articole contabile preluarea soldurilor!
Un economist este un expert care va stii maine de ce lucrurile pe care le-a prevestit ieri nu s-au intamplat astazi.

frujad973
Mesaje: 16
Membru din: Joi Oct 21, 2010 12:00 am

Re: Preluarea automata cu moneda gresita

#3 Mesaj de frujad973 »

422 de articole contabile e cam mult de schimbat! am verificat balanta si apare bine! sumele sunt in lei!le las asa! dar saga tre sa verifice problema ca nu este normal!

paidolat181
Mesaje: 487
Membru din: Vin Aug 11, 2006 12:00 am
Localitate: Resita

Re: Preluarea automata cu moneda gresita

#4 Mesaj de paidolat181 »

DA, e foarte mult.
Daca nu te incurca lasa-le asa, eu am si unele solduri in valuta si a trebuie sa fac modificarile de rigoare.
De asemenea am facturi si deconturi in valuta la care nu mi-a preluat decat soldul in lei, fara istoricul valutei pe facturi!!!
Sa speram ca cei de la saga v-or rezolva si aceasta problema!
Un economist este un expert care va stii maine de ce lucrurile pe care le-a prevestit ieri nu s-au intamplat astazi.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24125
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Preluarea automata cu moneda gresita

#5 Mesaj de balazse »

Mai trimiteti si un e-mail echipei Saga cu aceste probleme, altfel nu vor fi rezoltate ca nu au de unde sa afle.

Scrie răspuns