Problema update Versiune 3.0.492

Retea, baze de date, salvari, restaurari etc.
Mesaj
Autor
vijialac
Mesaje: 6
Membru din: Joi Apr 21, 2011 4:09 pm

Problema update Versiune 3.0.492

#1 Mesaj de vijialac »

Am Win 10x64 instalat de cateva zile si 492 este prima versiune la care fac update pe noul sistem de operare. Am incercat actualizarea automata din program si dupa ce i-am dat declansarea procedurii de actualizare s-a inchis Saga 3.0. Am incercat varianta de SetupC_Update de pe site si dupa ce-i dau comanda Run as administrator imi apare aceasta atentionare :"Windows cannot access the specified device, path, or file. You may not have the appropriate permission to access the item.".Deci, nu pot instala update-ul 492. O mana de ajutor , daca se poate. Multumesc

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8222
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: Problema update Versiune 3.0.492

#2 Mesaj de herganiec »

descarcati varianta completa si instalati peste.
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

ferenta
Mesaje: 2867
Membru din: Joi Sep 04, 2008 12:00 am

Re: Problema update Versiune 3.0.492

#3 Mesaj de ferenta »

Vedeți în link-ul de mai jos câteva sfaturi utile, în cazul schimbării sistemului de operare!Baftă!
http://www.sagasoftware.ro/?p=1036
Norocul este ceea ce are loc atunci când pregătirea se întâlnește cu șansa!

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: Problema update Versiune 3.0.492

#4 Mesaj de tomac »

Cauze posibile:
1. Nu aveți drepturi suficiente în sistemul de operare pentru a instala actualizarea
2. Antivirusul sau firewall blochează instalarea updateului
3. Aveți instalat programul în Program Files - cea mai rea opțiune posibilă - în acest caz e necesar să mutați folderul din program files în altă locație și să-l instalați acolo.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

Scrie răspuns