eroare logare anaf

Retea, baze de date, salvari, restaurari etc.
Mesaj
Autor
Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8248
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

eroare logare anaf

#1 Mesaj de herganiec »

am instalat WIN8.1 32biti, token Digisign, am facut D112 si incerc transmisia.. si apare mesajul din imagine si pe internet ex si pe google crome.
Imagine

de la ce o fi?! :roll: :?
data ora, token sunt ok.. se exclude aceasta..
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

Avatar utilizator
nitum187
Mesaje: 75
Membru din: Mar Iun 18, 2013 4:44 pm

Re: eroare logare anaf

#2 Mesaj de nitum187 »

Windows 8.1 este o mare gafă a celor de la %M$. Verifică în browser la IE activex-ul. Ai ceva dezactivat pe acolo. :)
"Two things are infinite, the universe and human stupidity, and I’m not sure about the universe" - Albert Einstein

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25991
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: eroare logare anaf

#3 Mesaj de tomac »

Eu zic că nu e de la Windows 8. Eu îl am de la lansarea lui și am avut o singură dată probleme de astea. Și-a dat drumul în timp ce scriam mail către mfinante.
Poți face următoarea chestie: intri la opțiuni internet și dai restabilire setări implicite în pagina "Complex". Apoi ieși din browser și reintri. Sau pui Chrome și încerci cu el.
Zilele trecute nu am putut să mă loghez pe portalul ANAF pentru depunere de declarații. Și nu făcusem nimic, nici o modificare în sistem față de o zi înainte când putusem intra. Mi-a luat ceva timp dar am descoperit că AVAST Internet Security versiunea 2015 (pe care îl am cu licență) îmi bloca accesul. Atenție! Nu antivirusul gratuit ci partea de securitate a rețelei. Inițial de dezinstalat AVAST dar am primit soluție din partea suportului lor tehnic pentru rezolvare și acum funcționează. Așa că, dacă mai sunt ca mine: să dezactiveze din setări scanarea adreselor https
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8248
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: eroare logare anaf

#4 Mesaj de herganiec »

multumesc de sugestii.
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

paturcai
Mesaje: 8076
Membru din: Mie Feb 07, 2007 12:00 am

Re: eroare logare anaf

#5 Mesaj de paturcai »

Am rezolvat-o altfel:
Am scos pur si simplu certificatul din computer si l-am bagat din nou.
Mai mult: folosesc pentru depunerea declaratiilor NUMAI Google Chrome.
Merge MI-NU-NAT! Oricum mult mai bine ca IE.
Mai mult: cu Google Chrome pot vedea fara probleme dosarul fiscal cu IE trebuiesc facute artificii. Nu am timp de asa ceva
:)
Am vazut viitorul. Nu mi-l permit!

aurel211252
Mesaje: 964
Membru din: Mar Apr 19, 2011 12:00 am

Re: eroare logare anaf

#6 Mesaj de aurel211252 »

Salut.Azi am incercat sa ma loghez pe Anaf.ro pt. a depune D 112 si nu reusesc.E vreo problema.Am incercat cu IE,Mozilla si ultimul cu Crome http://i.imgur.com/YuiVQNy.png http://i.imgur.com/hSdRkyA.png
Ajuta-ti aproapele,pentru a fi laudat,iertat si fericit...

aurel211252
Mesaje: 964
Membru din: Mar Apr 19, 2011 12:00 am

Re: eroare logare anaf

#7 Mesaj de aurel211252 »

Am rezolvat problema.Le-am trimis un email si cu Crome a fost ok...
Ajuta-ti aproapele,pentru a fi laudat,iertat si fericit...

Scrie răspuns