Formatare laptop

Retea, baze de date, salvari, restaurari etc.
Mesaj
Autor
nedelcum831
Mesaje: 19
Membru din: Vin Noi 27, 2015 5:16 pm

Formatare laptop

#1 Mesaj de nedelcum831 »

Buna ziua ,
Sunt unul dintre utilizatorii Saga C si ma confrunt cu urmatoarea problema : In urma cu aproximativ doi ani , am fost nevoita sa-mi schimb calculatorul cu unul mai "destept" care sa suporte windows 10 si alte programe mai actuale. La vremea respectiva am optat pentru un laptop cu licenta win10 preinstalata . Am trensferat contabilitatea pe acest laptop , am instalat noile coduri generate si totul a fost ok pana de curand cand , in urma unui update la windows , m-am trezit ca mi se cere sa reactivez windows-ul . Am fost la un centru care se ocupa cu asa ceva si mi-au spus ca nu au cum sa rezolve aceasta problema decat reinstalindu-mi un nou windows . In acest caz, dupa aceasta formatare , cum va trebui sa procedez pentru a putea utiliza in continuare programul dumneavoastra ? Mentionez ca am abonament atat pentru partea de contabilitate cat si pentru cea de gestiune si este valabil pana la sfarsitul anului. Ce ma sfatuiti sa fac, cum spuneti ca ar trebui sa procedez?

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24123
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Formatare laptop

#2 Mesaj de balazse »

Citeste cele postate aici:
https://www.sagasoftware.ro/?p=1036

stroescud
Mesaje: 790
Membru din: Joi Feb 02, 2012 12:04 pm
Localitate: Sinaia

Re: Formatare laptop

#3 Mesaj de stroescud »

faci salvare date pentru toate firmele din program
copiezi directorul SAGA C 3.0 pe ceva extern + salvarea de date
dupa formatare/reinstalare copiezi directorul SAGA C3.0 (salvat) pe o partitie, nu pe C unde-i sistemul de operare
descarci programul Saga c 3.0 de pe site si il instalezi peste directorul copiat
daca iti cere parola noua intri pe site si dai reset parola si-ti va genera o noua parola
ai dreptul la doua schimbari de parola in decursul unei licente

nedelcum831
Mesaje: 19
Membru din: Vin Noi 27, 2015 5:16 pm

Re: Formatare laptop

#4 Mesaj de nedelcum831 »

Multumesc mult !

Scrie răspuns