Instalare SAGA-C pe acelesi calculator dar cu alta licenta

Retea, baze de date, salvari, restaurari etc.
Mesaj
Autor
munteanuc175
Mesaje: 10
Membru din: Lun Sep 24, 2018 10:28 pm

Instalare SAGA-C pe acelesi calculator dar cu alta licenta

#1 Mesaj de munteanuc175 »

Buna ziua,
Daca veti considera aceasta postare puerila, imi cer scuze daca deranjeaza pe cineva din staf sau moderatori.

Am o licenta SAGA-C (conta+stocuri) de cca 6 ani (reinnoita anual) cumparata pe firma.
Deoarece inchid firma, am cumparat o licenta (conta+stocuri) pe persoana fizica.

Vreau sa accesez in continuare actualizarile de pe acelasi calculator dar cu licenta noua.
(Deci, nu voi schimba pe alt calculator baza de date etc)

Dupa ce am platit factura, am primit user si parola pentru persoana fizica (noul utilizator).

Accesez pagina sagasoft, accesez pagina mea (cu user si parola pe persoana fizica).

In tabelul cunoscut (pagina home, jos) imi apare licenta nou-cumparata,
dar nu mai apar informatiile obisnuite despre codul de identificare si codul de activare!

Nu vreau sa procedez nimic mai departe pana nu se "indura" cineva sa-mi indrepte pasii,
pt ca imi este teama sa nu am vreun incident si sa nu mai pot instala corect ultima versiune
(si, doamne-fereste sa nu mai pot accesa baza de date!).
Acum am instalata versiunea C 3.0 - 504 (mai am vreo 3-4 zile licenta veche pe firma)

Multumesc pentru intelegere si raspuns.
O zi buna tuturor!

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24154
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Instalare SAGA-C pe acelesi calculator dar cu alta licen

#2 Mesaj de balazse »

Astepti sa apara o noua versiune, iar la instalarea actualizarii actualizarii vei modifica user-ul si parola si se va activa noua licenta.

munteanuc175
Mesaje: 10
Membru din: Lun Sep 24, 2018 10:28 pm

Re: Instalare SAGA-C pe acelesi calculator dar cu alta licen

#3 Mesaj de munteanuc175 »

Multumesc frumos!

Scrie răspuns