erori in jurnalul cumparari/vanzari

Retea, baze de date, salvari, restaurari etc.
Mesaj
Autor
constantinv774
Mesaje: 13
Membru din: Mie Apr 06, 2011 10:27 am

erori in jurnalul cumparari/vanzari

#1 Mesaj de constantinv774 »

Buna seara, o mare rugaminte, ca eu nu stiu cum sa rezolv
Trimestrul acesta imi apar in jurnalul de cumparari furnizorii din luna trecuta care erau platiti, acum apar neplatiti.
.Societatea este platitoare tva, tva la incasare.
Aceiasi situatie este si in jurnalul de vanzari.
Am citit pe forum sa dau verificare furnizori, am incercat si nu s- a schimbat nimic

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24119
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: erori in jurnalul cumparari/vanzari

#2 Mesaj de balazse »

In situatie furnizori apar ca si achitati in perioada precedenta (trimestrul precedent), dar totusi apar in jurnal ca si neachitati in perioada curenta (trimestrul recent)?
Apare corect perioda selectata in jurnal de cumparari, adica 01.07.2018-30.09.2018, si apar in coloana neexigibil (chiar daca au fost platite in perioada in curs)?

constantinv774
Mesaje: 13
Membru din: Mie Apr 06, 2011 10:27 am

Re: erori in jurnalul cumparari/vanzari

#3 Mesaj de constantinv774 »

balazse scrie:In situatie furnizori apar ca si achitati in perioada precedenta (trimestrul precedent), dar totusi apar in jurnal ca si neachitati in perioada curenta (trimestrul recent)?
Apare corect perioda selectata in jurnal de cumparari, adica 01.07.2018-30.09.2018, si apar in coloana neexigibil (chiar daca au fost platite in perioada in curs)?
da, am ales perioada corect si furnizorii care in trimestrul precedenti erai achitati acum sunt neplatiti si apar pe coloana neexigibil;in situatia furnizorilor e corect si la clienti la fel, ok aici, in jurnale e ceva ce n-am mai intalnit pana acum

constantinv774
Mesaje: 13
Membru din: Mie Apr 06, 2011 10:27 am

Re: erori in jurnalul cumparari/vanzari

#4 Mesaj de constantinv774 »

in intretinere baza de date, am dat verificare si e ok,credeam ca pot remedia cumva.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24119
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: erori in jurnalul cumparari/vanzari

#5 Mesaj de balazse »

Cel mai bine trimite e-mail echipei Saga cu o salvare de baza de date si cu explicatii detaliate.

velam
Mesaje: 109
Membru din: Mie Mar 30, 2011 1:06 pm

Re: erori in jurnalul cumparari/vanzari

#6 Mesaj de velam »

Buna ziua. Astazi am dat actualizare programului Saga si nu mai pot sa listez detaliat situatiile vanzari pentru fiecare cont de venit in parte, asa cum era pana acum. Se listeaza pentru toate conturile. Mie imi trebuie situatiile listate pentru fiecare cont de venit cu analitice din "situatii vanzari" deoarece imi trebuie cu tva. Multumesc.

Avatar utilizator
Administrator
Mesaje: 486
Membru din: Mar Mai 17, 2005 11:53 pm

Re: erori in jurnalul cumparari/vanzari

#7 Mesaj de Administrator »

S-a rezolvat, deci reactualizeaza.

velam
Mesaje: 109
Membru din: Mie Mar 30, 2011 1:06 pm

Re: erori in jurnalul cumparari/vanzari

#8 Mesaj de velam »

Buna ziua. Multumesc frumos, merge acum. Sunteti cei mai "tari"!!!

Scrie răspuns