RECUPERARE ARHIVA

Retea, baze de date, salvari, restaurari etc.
Mesaj
Autor
ciucaf986
Mesaje: 1
Membru din: Lun Dec 09, 2019 7:23 pm

RECUPERARE ARHIVA

#1 Mesaj de ciucaf986 »

Va salut. Am o problema, am reinstalat windowsul pentru ca nu mai mergea dar nu am apucat sa mai salvez nimic pentru ca nu se mai aprindea. Am reinstalat saga dar am pierdut tot, se mai poate recupera arhiva? exista vreo metoda?

Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11914
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

Re: RECUPERARE ARHIVA

#2 Mesaj de septimiuv »

Salvări în altă locație ai?

stroescud
Mesaje: 784
Membru din: Joi Feb 02, 2012 12:04 pm
Localitate: Sinaia

Re: RECUPERARE ARHIVA

#3 Mesaj de stroescud »

Daca ai avut SAGA instalat pe alta partitie, nu pe "C" unde de regula este si sistemul de operare, sau ai facut salvari pe alta partitie, nu pe "C", sau pe un dispozitiv extern.
Daca ai avut doar o singura partitie unde ai avut si Win si SAGA si tot, PA!

tatucun
Mesaje: 1
Membru din: Lun Ian 18, 2016 4:24 pm

Re: RECUPERARE ARHIVA

#4 Mesaj de tatucun »

Buna seara,
Am facut in luna decembrie o actualizare saga, nu am fost atenta sa selectez C:SAGA C.3.0, am facut actualizarea in cloud, am pierdut datele introduse pe o societate din 2015,(fac precizarea ca am mai multe societati care nu au avut probleme), doar una singura . Un coleg IT-ist a reusit sa-mi aduca toate intrarile , dar extrase, iesiri , registre de casa nu. Deasemenea la furnizori, sunt multe analitice, apare doar 401 in sintetic.Toti clientii cu baza de date au disparut. Ma puteti ajuta, va rog, cum sa recuperez, datele, nu stiu unde sa le caut si cum ar trebui sa se numeasca fisierele( am vazut ca sunt in TEMP, dar care ar trebui sa le aduc...) multumesc frumos

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24157
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: RECUPERARE ARHIVA

#5 Mesaj de balazse »

Fiecare salvare de baza de date se salveaza si in folderul "salv_bd" (unde fiecare unitate are codul lui, care este cel din "configurare societati").
Referitor la salvari iti propun sa citesti cele postate aici:
https://www.sagasoftware.ro/?p=1071

Scrie răspuns