Saga folder nu se deschide

Retea, baze de date, salvari, restaurari etc.
Mesaj
Autor
ciobanum
Mesaje: 997
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Saga folder nu se deschide

#1 Mesaj de ciobanum »

Buna ziua, am urmatoarea problema, nu pot deschide folderul Saga si nici alte foldere, nu am mai avut aceasta problema pana acum. Imi apare mesajul: nu exista app asociat pentru a putea deschide aceasta aplicatie sau daca exista app instalat, nu este asociat aplicatiei. Va rog sa imi spuneti ce trebuie sa facpentru remedierea problemei. Multumesc

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24125
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Saga folder nu se deschide

#2 Mesaj de balazse »

Daca nu poti deschide nici alte foldere, nu cumva te-ai virusat de tip criptare?

ciobanum
Mesaje: 997
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: Saga folder nu se deschide

#3 Mesaj de ciobanum »

Buna dimineata, scanarea efectuata nu mi`a aratat virusi. Sper sa primesc un sfat cum sa remediez problema. Nu inteleg ce trebuie sa fac pentru a asocia app. Multumesc.

pascutac
Mesaje: 250
Membru din: Mie Apr 25, 2007 12:00 am
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Saga folder nu se deschide

#4 Mesaj de pascutac »

@ciobanum Nu poți deschide scurtăturile? Ai încercat să întri direct în folderul SAGA C.3.0 și să deschizi de acolo executabilul? Dacă e problemă de scurtături se poate reseta asocierea .lnk

ciobanum
Mesaje: 997
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: Saga folder nu se deschide

#5 Mesaj de ciobanum »

Buna ziua, nu pot intra in ``file folder``, nici Saga, nici alt folder. Pot accesa fisiere word, pdf sau alt tip daca sunt salvate pe desktop.Poate ma ajuta cineva cum trebuie sa fac pas cu pas pentru a putea deschide fisierele folder. Multumesc

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24125
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Saga folder nu se deschide

#6 Mesaj de balazse »

Eu zic sa contactezi o persoana care se pricepe la calculatoare, ca daca nu ti se deschid folderele atunci nu ii ok.

Scrie răspuns