Adeverinta pentru concedii medicale

Ce crezi ca ar trebui introdus sau modificat la programe?
Încuiat
Mesaj
Autor
alexandrub
Mesaje: 148
Membru din: Mar Iun 02, 2009 12:00 am

Adeverinta pentru concedii medicale

#1 Mesaj de alexandrub »

Buna ziua, echipa Saga, va rog mult sa modificati continutul adeverintei pentru concediile medicale, vedeti foarte bine ca adeverinta scoasa din program pune oamenii pe drumuri pentru ca medicii le refuza si - in buna traditie romaneasca - isi bat joc de bolnavi refuzand sa gandeasca mai departe de acel tabel care lipseste in cazul bolnavilor cu zile de CM nr. 0. Am un singur caz de acceptare a acestei adeverinte, in rest, bolnavii sunt pusi sa dea telefoane, sa aiba discutii inutile si cu contabilul si cu medicul, cand el, bolnavul, are de fapt alte probleme, mult mai grave, de rezolvat. Faceti tampitilor pe plac, va rog, si scrieti sus "Anexa nr. 19 la norme" si puneti acolo cateva linii de tabel in care sa trecem niste bife de anulare, altfel acea adeverinta din program va mai pune multi bolnavi pe drumuri, contabilul nestiind pe mana carui medic/asistenta - toba de legislatie - va ajunge aceasta si in ce fel va fi vazuta: cu ochi de om care gandeste logic sau cu ochelari de cal?! Stiu ca sunt multi utilizatori in asentimentul meu. Va rugam.

Avatar utilizator
fagarasa176
Mesaje: 8241
Membru din: Mar Ian 12, 2010 12:00 am
Localitate: ..la mare...la soare
Contact:

Re: Adeverinta pentru concedii medicale

#2 Mesaj de fagarasa176 »

alexandrub scrie:Faceti tampitilor pe plac,
Eu am renuntat de mult sa ma mai lupt cu prostii, doar stii ca au mintea odihnita, si la cei care nu au CM am model de adeverinta in excel cu un excelent, magnific, mirovolabil tabel gol.
Stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj!

Încuiat