anexa 10 cerere recuperare sume Casa de Sanatate.

Ce crezi ca ar trebui introdus sau modificat la programe?
Încuiat
Mesaj
Autor
mant994
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Mar 18, 2017 12:28 pm

anexa 10 cerere recuperare sume Casa de Sanatate.

#1 Mesaj de mant994 »

Buna ziua.
Ce posibilitate este sa putem trece la anexa 10 , cererea de recuperate sume concedii medicale de la Casa de sanatate anexa cu subpunctele care arata ce trebuie sa cuprinda documentele care trebuie anexata, si la final ...director(administratator) si Director economic.Am incercat sa anexez o cererea tip dar fiind pdf nu imi accepta atasarea.Cererea in acest format o solicita Casa de Sanatate .
Cererea pe care o generam din SAGA nu contine toate datele de pe cererea tip , si pentru aceasta intampinam probleme la Casa De sanatate.
Multumim.

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: anexa 10 cerere recuperare sume Casa de Sanatate.

#2 Mesaj de tomac »

Cererea din program este cea prevăzută de normele aplicabile din câte știu eu.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

mant994
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Mar 18, 2017 12:28 pm

Re: anexa 10 cerere recuperare sume Casa de Sanatate.

#3 Mesaj de mant994 »

Buna ziua.
Este vorba de anexa 10 , cerere recuperare sume din FNUASS Casa Jud de Asigurari Sanatate ALba .

Multumesc.

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: anexa 10 cerere recuperare sume Casa de Sanatate.

#4 Mesaj de tomac »

Anexele din legislație nu sunt date pe fiecare casă de asigurări județeană în parte! Nu există un model pentru Alba, altul pentru Bihor, altul pentru Suceava, etc.
Există unul singur. Anexa 10 de la normele de aplicare a OUG 158/2005, la care faceți referire, este inclusă în program exact așa cum este prevăzută de normele legale aplicabile. Consultați legislația în vigoare și dacă dvs găsiți un alt model publicat în monitorul oficial vă rog să reveniți cu indicarea exactă a actului normativ.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24125
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: anexa 10 cerere recuperare sume Casa de Sanatate.

#5 Mesaj de balazse »

Pentru ManT994
Totusi ce iti solicita Casa de Santate din Alba suplimentar? Pe baza a ce ti se solicita acele informatii suplimentare?

mant994
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Mar 18, 2017 12:28 pm

Re: anexa 10 cerere recuperare sume Casa de Sanatate.

#6 Mesaj de mant994 »

Buna ziua.
Daca imi lasati o adresa de email o sa va atasaez aneza 10 , cea pe care o are Casa de Sanatate Alba.
Multumesc.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24125
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: anexa 10 cerere recuperare sume Casa de Sanatate.

#7 Mesaj de balazse »

Ti-am trimis adresa prin MP, dar orice ar dorii Casa de Sanatate din Alba trebuie sa respecte actul normativ in vigoare, adica poate solicita exact cat scrie acolo, si nu poate refuza dosarul, iar daca tot il face atunci soliciti in scris, dupa care te adresezi celor din Bucuresti si sa le soliciti punctul de vedere.
Am mai intampinat situatii in care fara nici o baza legala s-a dorit respingerea dosarului, doar pentru ca lipsea un document care nu este prevazut in actul normativ ca ar trebui atasat, iar cand s-a solicitat in scris punctul de vedere a Casei de Sanatate atunci s-au contrazis cu cele de la ghiseu, si pana la urma s-a prelua.
Nu o sa inteleg de ce le este greu sa preia datele necesare din sistemul lor sau a celor de la finante, sau daca ceva nu le place sa modifice actul normativ.

moldovanuc358
Mesaje: 18
Membru din: Mie Ian 15, 2014 3:21 pm

Re: anexa 10 cerere recuperare sume Casa de Sanatate.

#8 Mesaj de moldovanuc358 »

Buna ziua,
Puteti va rog sa imi spuneti unde pot sa generez si sa listez Anexa 10 -Cererea pentru recuperare sume de la Casa de Sanatate ?
Multumesc

Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

Re: anexa 10 cerere recuperare sume Casa de Sanatate.

#9 Mesaj de septimiuv »

Meniul fișiere - salariați - adeverințe.

moldovanuc358
Mesaje: 18
Membru din: Mie Ian 15, 2014 3:21 pm

Re: anexa 10 cerere recuperare sume Casa de Sanatate.

#10 Mesaj de moldovanuc358 »

multumesc mult

Încuiat