transferuri

Ce crezi ca ar trebui introdus sau modificat la programe?
Mesaj
Autor
miclausd907
Mesaje: 7
Membru din: Lun Ian 13, 2020 12:57 pm

transferuri

#1 Mesaj de miclausd907 »

Buna ziua, am inceput sa folosesc Saga din aceasta luna, am o firma de comert cu amanuntul cu mai multe magazine si un depozit in care aduc marfa apoi o impart pe magazine. am creat o gestiune cantitativ valorica ptr depozit si gestiuni global valorice ptr magazine. cand am facut transferul din depozit , care este cantitativ valoric spre magazine (global valoric) totul a decurs ok,mi-a facut transferul, nirul, dar nu-mi genereaza articol contabil si nu se inregistreaza in gestiunea global valorica, nu stiu unde gresesc. Va rog sa ma ajutati!!!

pascutac
Mesaje: 250
Membru din: Mie Apr 25, 2007 12:00 am
Localitate: Cluj-Napoca

Re: transferuri

#2 Mesaj de pascutac »

Transferurile din gestiunea cantitativ-valorică, în gestiunea global-valorică generează articole contabile la închiderea lunii.

miclausd907
Mesaje: 7
Membru din: Lun Ian 13, 2020 12:57 pm

Re: transferuri

#3 Mesaj de miclausd907 »

MULTUMESC MULT

petricac
Mesaje: 3
Membru din: Mar Iun 14, 2011 12:16 pm

imbunatatiri programe

#4 Mesaj de petricac »

Buna ziua,

- Ar fi util daca s-ar crea un fisier denumit,,registru intrari-iesiri " pentru intrari -iesiri diverse acte,adeverinte,procese verbal etc.Poate chiar sub fisierele de furnizori,clienti,agenti atat pentru SAGA C cat si SAGA PS.
- Ar fi util sa se poata crea ,in SAGA PS,atat gestiuni global valorice cat si gestiuni cantitativ valorice,concomitent.

In speranta ca cititi mesajul si il si luati in considerare va multumesc!

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: transferuri

#5 Mesaj de tomac »

1. un registru de corespondență? nu este general util.
2. de ce? ce relevanță ar avea?
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

Scrie răspuns