TIPARIRE stat salarii si balanta de verificare cu 4 serii de egalitati

Ce crezi ca ar trebui introdus sau modificat la programe?
Mesaj
Autor
neagug652
Mesaje: 1
Membru din: Vin Noi 23, 2018 2:02 pm

TIPARIRE stat salarii si balanta de verificare cu 4 serii de egalitati

#1 Mesaj de neagug652 »

TIPARIRE STAT SALARII SI BALANTA DE VERIFICARE CU 4 SERII DE EGALITATI

Doresc sa va transmit dorinta mea ( si probabil si altor contabili care nu au indraznit inca sa va solicite ori s-au impacat cu situatia) ca cele
2 documente mentionate mai sus sa fie reasezate in pagina astfel incat sa fie lasat mai mare spatiul blank din stanga pentru indosariere. M-am saturat
ca dupa ce pozitionez paginile listate in perforator, sa le trag inapoi astfel incat sa nu se mai decupeze diferite elemente importante,cu ar fi:
-la stat salarii : nr de contract de munca sau primele cifre din CNP
-la balanta : contul
Mentionez ca aveti posibilitatea intrucat spatial liber din dreapta este foarte mare la ambele documente.Cred ca le puteti inversa.

Va multumesc anticipat,
Cu respect, va urez zile bune in continuare.

paturcai
Mesaje: 8077
Membru din: Mie Feb 07, 2007 12:00 am

Re: TIPARIRE stat salarii si balanta de verificare cu 4 serii de egalitati

#2 Mesaj de paturcai »

Nu știu cum tipăriți statele și balanțele.
Bănuiesc că ele sunt listate "culcat" (landscape/peisaj) și dvs. le îndosariate portret (în picioare, pe latura mică și nu pe cea mare)
Eu sunt chiar incantat de felul în care se tipăresc toate documentele (mai puțin fisa de cont) și de faptul că le pot așeza culcat fara că dosarul meu să aibă "burtă". E oribil să vezi dosare care au cocoașe sau burtă. Sunt neelegante și nu sunt practice (nu se pot așeza unele peste altele și nici nu se pot arhiva din cauza cocoașelor/burților.
Sunt colegi care capsează cu ace de capsat documentele în registrul de casa. Mi se pare oribil să dai un astfel de dosar.
Am vazut viitorul. Nu mi-l permit!

Scrie răspuns