REACTIVARE CONTRACT SUSPENDAT PENTRU CRESTERE COPIL

Mesaj
Autor
damieand
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Ian 30, 2016 1:51 pm

REACTIVARE CONTRACT SUSPENDAT PENTRU CRESTERE COPIL

#1 Mesaj de damieand »

NU EXISTA ACEASTA OPTIUNE....TREBUIE SA INVENTEZ UN NOU CONTRACT DE MUNCA...APOI NU MAI APARE CNP IN LISTA DE SALARIATI SI DECI NU POT INTRODUCE UN NOU SALARIAT...

Avatar utilizator
ovidiuo
Mesaje: 609
Membru din: Joi Sep 05, 2019 8:38 am

Re: REACTIVARE CONTRACT SUSPENDAT PENTRU CRESTERE COPIL

#2 Mesaj de ovidiuo »

.. in loc sa tipati la utilizatorii forumului, ati putea cere un sfat, un mic ajutor .. exista optiunea de "reactivare" dar se pare ca nu stiti sa lucrati cu REVISAL-ul din SAGA !

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: REACTIVARE CONTRACT SUSPENDAT PENTRU CRESTERE COPIL

#3 Mesaj de tomac »

I se alege la stare "Activ" și i se completează data consemnării, data de la care redevine activ contractul. Nu cere nimeni să inventați nimic. De asemenea, din ecranul de concedii trebuie modificată data de final a concediului de creștere.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

varvaroiv918
Mesaje: 1
Membru din: Joi Feb 12, 2009 12:00 am

Re: REACTIVARE CONTRACT SUSPENDAT PENTRU CRESTERE COPIL

#4 Mesaj de varvaroiv918 »

De ce ne chinuiti cu obtinerea facturilor referitoare la plata prelungirii contractelor sau cu alte plati. Va este incomad sa ne transmiteti un mesaj, un e-mail și noi numai sa-l descarcam. Am impresia ca de la inălțimea cunoțtintelor d-voastră în domeniu doriti sa ne umiliti, să nu nre dam seama ce ce pasi trebuie sa urmam pentru a obține facturile. De ce nu ne transmiteți facturile tot asa cum ne transmiteti și facturile pro-forma?, sau profitati de faptul că nu aveti o concurență de nivelul d-voastră!

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24124
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: REACTIVARE CONTRACT SUSPENDAT PENTRU CRESTERE COPIL

#5 Mesaj de balazse »

Pentru VarvaroiV918
Desi sunt un simplu utilizator, in primul rand nu intelg ce legatura are acest topic cu obtinerea facturii cu prelungirea/obtinerea licentei pentru program.
In e-mail scrie frumos, ca te autentifici pe site, asa cum te-ai autentificat pe forum si descarci factura, deci ai primit un mesaj si sunt descrisi pasii in cauza.
Cum adica utilizatorii sa fie umiliti prin faptul ca pot descarca factura doar de pe site?

pascutac
Mesaje: 249
Membru din: Mie Apr 25, 2007 12:00 am
Localitate: Cluj-Napoca

Re: REACTIVARE CONTRACT SUSPENDAT PENTRU CRESTERE COPIL

#6 Mesaj de pascutac »

@balasze Câți dintre utilizatori citesc conținutul mail-ului primit de la SAGA? Eu cel puțin am impresia în ultima vreme că mulți utilizatori ar dori dacă se poate ca cei din echipa SAGA să se conecteze remote la ei, să le activeze diferite funcții, să le descarce facturile, etc..... Nu știu/înțeleg cum mai au răbdare tomac sau septimiuv să mai raspundă chiar și aici unor cereri ... copilărești.

Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

Re: REACTIVARE CONTRACT SUSPENDAT PENTRU CRESTERE COPIL

#7 Mesaj de septimiuv »

Zicea cineva zilele trecute despre morile de vânt. Să fi fost Cervantes? :roll:

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24124
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: REACTIVARE CONTRACT SUSPENDAT PENTRU CRESTERE COPIL

#8 Mesaj de balazse »

Pentru PascutaC
Eu inteleg, dar daca nu le citesc, dar nu inteleg postarile de acest gen, adica se contrazic.

pascutac
Mesaje: 249
Membru din: Mie Apr 25, 2007 12:00 am
Localitate: Cluj-Napoca

Re: REACTIVARE CONTRACT SUSPENDAT PENTRU CRESTERE COPIL

#9 Mesaj de pascutac »

@septimiuv Cervantes zicea, dar Freud îi studia... :lol:
@balazse Cred că dacă încercăm să înțelegem ajungem noi studii de caz pentru psihiatri. :twisted:

Scrie răspuns